• Haberler
  • Dünya
  • Ahmet Davutoğlu: Darbe İhtimali Var İse Söyleyin!

Ahmet Davutoğlu: Darbe İhtimali Var İse Söyleyin!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, TBMM'de Saadet Partisi-Gelecek Partisi ortak grup toplantısında 3 emniyet görevlisinin görevden alınması hakkındaki açıklamalarda bulundu.

Gelecek Partisi  Başkanı Ahmet Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 3 emniyet görevlisi hakkındaki soruşurmaya ilişkin sözleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

AÇIKÇA KONUŞUN NEYİ KASTEDİYORSUNUZ

 Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, emniyet içerisinde yapılan operasyona ilişkin sözleri ile ilgili, "Karnınızdan ve imalı konuşmayın. Kimi, neyi kastediyorsanız açıkça söyleyin. Mektubu, PTT üzerinden değil adrese teslim gönderin. Sayın Erdoğan ile yeni görüştünüz, varsa bir darbe ihtimali ona söyleyin.

DEVLETİ GERÇEKTEN ÖNEMSİYORSANIZ BUNU YAPMAK ZORUNDASINIZ

Bilgi ve belgeleri devlet kurumları ile paylaşın; çünkü ifadeleriniz çok ağır. Fitneyi büyümeden durdurması gereken sizsiniz; çünkü iddia sahibi olan sizsiniz. Adınız gibi devleti gerçekten önemsiyorsanız bunu yapmak zorundasınız. Siz gözlemci değilsiniz, iktidar ortağısınız Sayın Bahçeli" diye konuştu.

TASARRUF ETMEDEN KENDİ İKTİDARLARININ DEVAM ETTİRMEK AMACINDALAR

Saadet Partisi Genel Başkan Vekili Sabri Tekir ise, kamuda tasarruf tedbirlerine ilişkin, "Türkiye’deki enflasyon son 4-5 yıllık dönem içerisinde birçok Avrupa ülkesinden çok daha hızlı bir yükseliş göstermektedir. İktidarın tasarruf etmeden sadece kendi iktidarını devam ettirmek amacıyla bir harcama politikasını yapmasını takdirlerinize arz ediyorum.

TASARRUF BAKANI BAZI KURUMLARDA TEĞET GEÇİLİYOR

Birtakım kurumlar adeta tasarruf paketinin kapsamı dışında tutuluyor, herkes çok iyi biliyor ki cumhurbaşkanlığı başta olmak üzere birtakım kurumların gider kalemleri aslında tasarruf paketi tarafından teğet geçiriliyor ve gerçekten de 'hayırlı sabahlar' demek gerekiyor.

ASLA PROBLEMLERİ ORTADAN KALDIRMAYACAKTIR

En azından böyle de olsa, iktidarın 21 yıllık bir iktidar döneminden veya israf politikasını uygulamış olduğu bir dönemden sonra böyle bir gelişmeyi gerçekten de olumlu bir şekilde değerlendirmek gerekir, ilk adım olarak. Kesin olan bir şey var, bir şehrin tüm ana hatlarında devasa kaçaklar varken bir musluğun damlayan suyunu kesme tedbirleri uygulamak asla ve asla problemi ortadan kaldırmayacaktır" dedi

Bakmadan Geçme