• Haberler
  • Dünya
  • İran'ın Ardından Bir Ölüm Haberi de Suudi Arabistan'dan

İran'ın Ardından Bir Ölüm Haberi de Suudi Arabistan'dan

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin helikopter kazasının yaşadığı ve öldüğünün iddia edildiği şu anlarda bir ölüm iddiası da Suudi Arabistan'dan geldi.

Tüm Dünya İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin helikopter kazasına odaklanmışken bir haberde Suudi Arabistan'dan Geldi.

Günlerdir sağlık durumu ile alakalı ciddi haberlerin geldiği Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz'in "yüksek ateş ve eklem ağrılarından" şikayetle kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği iddia edildi. 

SUUDİ MAKAMLAR AÇIKLAMIŞTI

Resmi Suudi Basın Ajansı (SPA) tarafından yayınlanan açıklamada, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz'in yüksek ateş ve eklem ağrısı şikayetiyle tıbbi testlerden geçeceği bildirilmişti.

Suudi sosyal medya hesapları Kral Selman bin Abdulaziz'in akşam saatlerinde hayatını kaybettiği, fakat resmi açıklama için beklendiğini belirtiyorlar.

KRALIN SAĞLIĞI GÜNDEMDEN DÜŞMÜYORDU

Dünyanın en büyük ham petrol ihracatçısı olan Suudi Arabistan, yıllardır Kral Selman'ın sağlığıyla ilgili spekülasyonları bastırmaya çalışıyor.

Riyad, 2017 yılında Kral'ın Prens Muhammed lehine tahttan çekilmeyi planladığına dair haberleri ve artan spekülasyonları reddetti.

Kral Selman 2020 yılında safra kesesini aldırmak için ameliyat oldu.

Ayrıca mart 2022'de devlet medyasının “başarılı tıbbi testler” olarak tanımladığı testlerden geçmek ve kalp pilini değiştirmek üzere hastaneye yatırıldı.

Bakmadan Geçme