• Haberler
  • Gündem
  • Meteoroloji'den Gök Gürültülü Sağanak Yağış Uyarısı! 13 Mayıs 2024 Hava Durumu

Meteoroloji'den Gök Gürültülü Sağanak Yağış Uyarısı! 13 Mayıs 2024 Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre 13-18 Mayıs 2024 tarihlerine ait hava tahmin raporlarını sizler için derlerdik.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Kuzey ve İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Güneydoğu Anadolu’nun kuzeyi ile Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Sinop, Kastamonu, Çorum, Artvin, Erzurum, Kars, Ardahan, Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Bitlis ve Şırnak çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Doğu bölgeler ile kuzeybatı kesimlerde azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, kuzey, iç ve doğu kesimlerde mevsim normalleri altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin edilmektedir.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli yönlerden, güneydoğu kesimlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetlice eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Güneydoğu Anadolu’nun kuzeyi ile Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Sinop, Kastamonu, Çorum, Artvin, Erzurum, Kars, Ardahan, Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Bitlis ve Şırnak çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgâr ve ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA TAHMİN RAPORLARI

13 MAYIS 2024 PAZARTESİ

Meteoroloji'den Gök Gürültülü Sağanak Yağış Uyarısı! 13 Mayıs 2024 Hava Durumu14 MAYIS 2024 SALI

Meteoroloji'den Gök Gürültülü Sağanak Yağış Uyarısı! 13 Mayıs 2024 Hava Durumu15 MAYIS 2024 ÇARŞAMBA

Meteoroloji'den Gök Gürültülü Sağanak Yağış Uyarısı! 13 Mayıs 2024 Hava Durumu16 MAYIS 2024 PERŞEMBE

Meteoroloji'den Gök Gürültülü Sağanak Yağış Uyarısı! 13 Mayıs 2024 Hava Durumu17 MAYIS 2024 CUMA

Meteoroloji'den Gök Gürültülü Sağanak Yağış Uyarısı! 13 Mayıs 2024 Hava Durumu

 

 

Bakmadan Geçme