Frostpunk 5 Milyondan Fazla Sattı

İkinci oyunun çıkış tarihi yaklaşırken, ilk oyunun 5 milyondan fazla sattığı açıklandı

2018 yılında yayınlanan ilk oyun bize hayatta kalmak için zorlu kararlar verdirirken bir yandan da bu kararların sonuçlarıyla yüzleşirken karışık duygular yaşatıyordu. Alternatif bir 1800’ler sonunda geçen yapımda, iklim krizi patlak vermiş ve tüm dünya karla kaplanmıştır. Soğukta az sayıda hayatta kalan mültecileri kontrol ettiğimiz oyunda onları bu soğuk cehennemde hayatta tutmaya çalışırken bir yandan da ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz.

 

İlk oyunun yukarda bahsettiğimiz oynanışı birçok oyuncu tarafından çok beğenildi ve oyun da oldukça iyi satış rakamlarına ulaştı.  İlk oyun o kadar beğenildi ki kendine has bir kitle edindi ve oyunun devamı için herkes beklemeye koyuldu. Nihayet 5 yılın ardından Frostpunk 2 bir oynanış videosu ve çıkış tarihi ile birlikte kendini gösterdi.

 

 

Frostpunk 5 milyon barajını aştı

İlk Frostpunk oyunu Türkçe dil desteğine sahip olması sayesinde ülkemizde de oldukça popüler oldu. Türkçe dil desteğinin yanında stratejik ve taktiksel oynayışı da ülkemiz oyuncuları tarafından sevilen bir oyun olmasını sağladı. Hikayesinin oldukça ciddi ve önemli olduğu bir oyunu Türkçe oynamak da Türk oyuncuların oyuna ekstra olarak bağlanmasını sağladı. Belli ki dünyada da aynı etkiyi yaratmış olacak ki oyunun satışları 5 milyonu aşmış durumda. Devam oyunun gelmesine de bu büyük satış başarısının etkisi olduğunu söylemek yanlış olmaz.

MUHABİR

Bakmadan Geçme