Maliye Bakanı Uyardı! Son Gün 5 Nisan

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in "Adil rekabet ve mali disiplin için kayıtdışılıkla mücadeleyi güçlendiriyoruz." diyerek sosyal medya hesabında yayınladığı mesajında şu ifadeleri kullandı..

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in "Adil rekabet ve mali disiplin için kayıtdışılıkla mücadeleyi güçlendiriyoruz." diyerek sosyal medya hesabında yayınladığı mesajında şu ifadeleri kullandı.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Gelir İdaresi Başkanlığımız, idari kayıtları (tapu, MERNİS vb.) ve teknolojik imkanları en üst düzeyde kullanarak kira geliri elde edip beyanname vermeyen mükellefleri tespit etmeye yönelik çalışmalarını titizlikle sürdürüyor.

Denetim planına aldığımız 1,2 milyon gayrimenkulden bugüne kadar yaklaşık 420 bininde yerinde tespitte bulunduk. Saha denetimlerimize ve mükelleflerimizi bilgilendirmeye devam ediyoruz.

5 NİSANA KADAR SÜRE VAR

2023 yılı istisna tutarı olan 21 bin TL üzerinde kira gelirine sahip mükelleflerimize herhangi bir yaptırıma maruz kalmamaları için 5 Nisan tarihine kadar beyanname vermeleri gerektiğini hatırlatıyoruz.