• Haberler
  • Siyaset
  • İYİ Partili Vekil İstifa Etti! AK Parti'ye mi Geçiyor?

İYİ Partili Vekil İstifa Etti! AK Parti'ye mi Geçiyor?

Siyasette hareketlilik devam ediyor. İYİ Parti'de kongre sonrasında istifalar artarak devam ediyor. Son olarak milletvekillerinden Bilal Bilici partisinden istifa etti. Bilici'nin yakın zamanda AK Parti'ye geçeceği iddia ediliyor.

İYİ Parti Adana Milletvekili Bilal Bilici, partisinden istifa etti. Bilici, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, 2023 yılında gerçekleşen seçimlerde İYİ Parti'den milletvekili seçildiğini, geçen süre içerisinde millet ve partisi için elinden gelen çabayı sarf ettiğini belirtti.

İYİ Parti ailesinin bir üyesi olarak görev yaptığı süre içerisinde çok değerli dostlar edindiğini aktaran Bilici, "Başta İYİ Parti'ye oy vermiş Adanalı hemşerilerim olmak üzere teşkilatlarda hiçbir karşılık beklemeden sadece vatan sevgisi ile görev yapan herkese bana olan destekleri için gönülden teşekkür ederim. Geldiğimiz noktada bu çatı altında faydalı olamayacağımdan istifa ettiğimi belirtiyorum." ifadelerini kullandı.

Bilici'nin istifasıyla İYİ Parti'nin TBMM'deki sandalye sayısı 37'ye düştü.

BİLAL BİLİCİ AK PARTİ'YE Mİ GEÇECEK?

Adana Milletvekili Bilal Bilici'nin ilerleyen günlerde AK Parti'ye katılacağı sosyal medyada bazı gazeteciler tarafından iddia olarak ortaya atıldı. Konu ile alakalı Bilici'den veya AK Parti'den bir açıklama henüz yapılmadı.

Bakmadan Geçme