• Haberler
  • Dünya
  • İsrail'den Hamas Açıklaması: Kendini Yenileyebilecek Bir Örgüt Değil

İsrail'den Hamas Açıklaması: Kendini Yenileyebilecek Bir Örgüt Değil

İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, Refah kentine düzenlenen operasyonun devam edeceğini ve Hamas'ın Hiçbir rezervi, silah üretme kabiliyeti, erzağı ya da mühimmatı yok açıklamasında bulundu.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları artarak devam ediyor. Bölgedeki saldırılarını güneydeki Refah kentine doğru genişleten İsrail ordusu, tüm tepkilere rağmen durmayacağını belirten açıklamalarda bulunuyor.

İLAVE KUVVET İLE SALDIRILAR DEVAM EDECEK

Refah sınırı yakınlarında konuşlanan İsrail güçlerine ziyarette bulunan Savunma Bakanı Yoav Gallant, Refah’a daha fazla asker konuşlandırılacağını söyledi. Gallant, “Bu operasyon bölgeye girecek ilave kuvvetlerle devam edecek. Bölgedeki birkaç tünel güçlerimiz tarafından imha edildi. Yakında daha fazla tünel imha edilecek” dedi.

HAMAS'I YIPRATTIK

Operasyonun yoğunlaşacağını bildiren Gallant, “Hamas şu anda kendini yenileyebilecek bir örgüt değil. Hiçbir rezervi, silah üretme kabiliyeti, erzağı ya da mühimmatı yok. Yaralıları düzgün bir şekilde tedavi etme kabiliyeti de yok. Bu da onu yıprattığımız anlamına geliyor” ifadelerini kullandı.

İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF), İsrail hükümetinin Refah'taki saldırının genişletilmesini onaylamasını bekliyor

Bakmadan Geçme