DOLAR

31.36

EURO

34.0

ALTIN

2101.429

BIST 100

9090.79

Muhabir

Haluk Levent Adaylık Teklifine Cevap verdi

Haluk Levent'e Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı teklif edilen Haluk Levent Adaylık teklifine sosyal medyadan cevap verdi

Eklenme: 12.02.2024 14:40

Haluk Levent Adaylık Teklifine Cevap verdi

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinden en fazla etkilenen illerin başında gelen Hatay’da vatandaşlar Lütfü Savaş’a tepkili. CHP’nin Savaş’ı yeniden aday göstermesi ise kamuoyunu ikiye böldü.

 

CHP TEPKİLERE NEDEN OLMUŞTU


Son olarak 6 Şubat depremlerinin yıl dönümü dolayısıyla Hatay’da gerçekleştirilen anma etkinliklerinde Lütfü Savaş, depremzede vatandaşların çok büyük tepkisiyle karşılaşmış, adaylıktan çekilmesi ve istifa etmesi yönünde protesto edilmişti.CHP yönetimi, gelen tepkiler üzerine Lütfü Savaş’ın adaylığını yeniden gözden geçirmeye karar verdi.


Türkiye İşçi Partisi’nin depremin kahramanlarından birisi olarak bilinen eski milli futbolcu ve İYİ Parti Milletvekili adayı Gökhan Zan’ı aday göstermesinin ardından bir hamlede CHP’den geldi.Depremde yaptığı çalışmalarla sadece Hatay halkının değil tüm Türkiye’nin gönlünde taht kuran Ahbap Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Levent’e teklif götürüldüğü belirtildi.

 

HALUK LEVENT CEVAP VERDİ

 

Sosyal medya X'den iddialara cevap veren Haluk Levent yaptığı açıklaması şu  şekilde;

 

CHP’den Hatay Büyükşehir başkan adaylığı için teklif gelmesi hakkında:
 

Canlarım! Ahbap başkanıyım. Ve siyasi bir kimliğe giremem. Diğer siyasi partilerden de teklifler geldi. Onur duyuyorum. Ama siyasete girmeyeceğime dair kararım kesin. Bu ülke için yapacağımız çok şeyler var.