Galatasaray'dan PFDK Tepkisi

Galatasaray, Trabzonspor-Fenerbahçe maçı sonrası yaşanan olaylarla ilgili bugün yapılan PFDK sevklerine tepki gösterdi.

Galatasaray'dan PFDK Tepkisi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Süper Lig'de şampiyonluk mücadelesinin iki önemli rakibi Galatasaray ve Fenerbahçe bir kez daha saha dışı olaylarla karşı karşıya geldi.

Galatasaray, Trabzonspor ile Fenerbahçe arasından ligin 30. haftasında oynanan karşılaşma sonrasında çıkan olaylar nedeniyle disiplin kurulna sevklere ilişkin tepkisini dile getirdi.


Sarı-kırmızılıların, resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
"Trabzonspor-Fenerbahçe maçında yaşanan olaylarla ilgili yapılan ve yapılmayan sevkler; Türkiye Futbol Federasyonu'nun ne kadar basiretsiz, adaletsiz ve tehditlere boyun eğen bir tutum içinde olduğunu bir kez daha açıkça gözler önüne sermiştir.


Türkiye Futbol Federasyonu yöneticileri ve kurulları, son 2 sezondur gerek saha içinde gerek saha dışında tamamen bir kulübün ve bir şahsın baskılarına boyun eğmiştir. Şımarık ve fütursuz bu şahsın, hukuku sürekli ayaklar altına almasına müsaade etmiştir. Gerek hakem hatalarında gerek disiplin sevklerinde verilen tüm kararlarda baskıya boyun eğmiş, hiçbir zaman adaletten yana tutum sergileyememiştir.

Futbolun sahanın içinde kalması için gereken adaleti hiçbir zaman tesis edememiştir. Bu yöneticiler ve kurulların, korku ve kaygıyla verdikleri tüm kararlar futbol tarihinde bir kara leke olarak anılacak ve toplum tarafından her zaman yargılanacaktır.
Yine de bir umutla o koltuklarda oturan herkese soruyoruz: Hala orada olmak, görevinizi yapar gibi davranmak vicdanınıza sığıyor mu?"

Bakmadan Geçme