• Haberler
  • Siyaset
  • DEM Partili Ahmet Türk'ün Belediye Başkanlığı Düşecek mi?

DEM Partili Ahmet Türk'ün Belediye Başkanlığı Düşecek mi?

Kobani davasında karar açıklandı...DEM Partili Ahmet Türk'e 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 10 yıl hapis cezası verildi. DEM Parti'nin Mardin Belediye Başkanı olarak seçilen Ahmet Türk'ün belediye başkanlığının düşüp düşmeyeceği merak ediliyor.

HDP eski Eş Genel Başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş’ın da aralarında olduğu 18’i tutuklu 108 ismin yargılandığı Kobani Davası’nda karar açıklandı.

AHMET TÜRK'E HAPİS CEZASI VERİLDİ!

DEM Partili Ahmet Türk'e "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 10 yıl hapis cezası verildi.

Mahkemenin iki kez karar açıklamayı ertelediği HDP eski Eş Genel Başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş’ın da aralarında olduğu 18’i tutuklu 108 ismin yargılandığı Kobani Davası’nın 83’üncü duruşması bugün görüldü.

Duruşmada avukat beyanlarının ardından mahkeme başkanı ara kararını açıklayarak avukatların erteleme ve ek süre talebini reddetti. Ankara 22. Ağır Ceza Mahkemesi iki kez kararı açıklamayı ertelemişti.

Dosyada araştırılması gereken bir durumun kalmadığını belirten Mahkeme Başkanı kararı açıklarken, salonda bulunan yüzlerce avukat masalara vurarak karara tepki gösterdi.

BELEDİYE BAŞKANLIĞI DÜŞECEK!

Ahmet Türk'ün belediye başkanlığı aldığı ceza dolayısıyla düşecek. Mardin Belediyesi'nde meclis üyeleri yeni bir başkan seçecek.

Bakmadan Geçme