• Haberler
  • Siyaset
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gazze'de Katledilen Sadece Bebekler Değil İnsanlıktır

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gazze'de Katledilen Sadece Bebekler Değil İnsanlıktır

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'in yaptığı zulümlere karşı BM'ye harekete geçmesi konusunda çağrıda bulunarak 'Gazze'de katledilen sadece çocuklar değil, bebekler değil aynı zamanda insanlıktır' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası çatışma Kurbanı Masum Çocuklar Günü dolayısıyla sosyal medyadan bir mesaj yayımladı.

Erdoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi; "Uluslararası Çatışma Kurbanı Masum Çocuklar Günü’nde, 7 Ekim’den beri Gazze’de barbarca katledilen 15 binin üzerinde yavrumuzu hüzünle yâd ediyorum. Gazze’de katledilen sadece çocuklar değil, bebekler değil aynı zamanda insanlıktır. Maalesef dünya bu imtihanda sınıfta kalmıştır.

TÜM DEVLETLERİ İSRAİL'E KARŞI TAVIR KOYMAYA ÇAĞIRIYORUM

Bu özel günü ilan etmiş olan Birleşmiş Milletleri, Gazzeli masum çocukların aylardır bombalarla katledilmesine karşı artık somut bir adım atmaya, dünya 5’ten büyüktür anlayışıyla harekete geçmeye davet ediyorum. 

Tüm devletleri, Gazzeli çocuklarla birlikte insanlığın onurunu, haysiyetini de korumaya, kontrolden çıkan İsrail barbarlığına karşı açık bir tavır koymaya çağırıyorum. Türkiye olarak Gazze başta olmak üzere dünyanın neresinde bir mazlum, mağdur, garip varsa; çocuklar nerede öldürülüyor, nerede açlıkla, yoklukla sınanıyorsa elimizi uzatmaya, daha adil bir dünyanın mümkün olduğu inancıyla canla başla çalışmaya devam edeceğiz."