• Haberler
  • Gündem
  • 86 Yaşındaki Annesini Boğazından Bıçaklayıp Rehin Aldı, Dairenin Önü Kan Gölüne Döndü

86 Yaşındaki Annesini Boğazından Bıçaklayıp Rehin Aldı, Dairenin Önü Kan Gölüne Döndü

İzmir'de yaşanan aile dramında 86 yaşındaki annesini boğazından bıçaklayarak rehin alan kişi özel hareket polisleri tarafından etkisiz hale getirilerek yakalandı.

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde Y.E. (30), evde tartıştığı anneannesi A.U.'yu (86) boğazından bıçaklayıp, rehin aldı. Rehine olayının yaşandığı dairenin önü ise kan gölüne döndü.

Kendisini de göğüs bölgesinden yaralayan Y.E., özel harekat ekiplerinin müdahalesiyle etkisiz hale getirildi. Hastaneye kaldırılan yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu belirlendi.

Bahriye Üçok Bulvarı üzerinde bulunan bir apartmanın giriş katında meydana gelen olayda Y.E., aynı evde oturduğu anneannesi A.U. ile henüz belirlenemeyen nedenle tartıştı.

ANNESİNİN BOĞAZINI BIÇAKLA KESTİ

Tartışmanın büyümesi üzerine Y.E., anneannesine bıçak ile saldırarak boğazını kesti. Y.E., bu sırada kendisi de göğsünden yaraladı. Kavga seslerini duyan vatandaşların ihbarıyla olay yerine polis ve sağlık ekipleri geldi.

Y.E.'nin anneannesini rehin alması üzerine adrese Polis Özel Harekat ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen özel harekat ekipleri ve Karşıyaka İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin operasyonuyla Y.E. etkisiz hale getirildi.

Yaralılar Y.E. ve anneannesi A.U., sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından hastaneye kaldırıldı. Tedavi altına alınan yaralıların hayati tehlikesinin olmadığı öğrenilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı. 

Bakmadan Geçme