Victoria's Secret Geri Dönüyor

2019 Yılında markanın tüm beden şeklindeki modellerinin olmaması sebebiyle eleştirilince 2019 yılında gösteriler iptal edilmişti. Şirketin CEO'su yeniden sahnelere döneceklerini duyurdu.

2019 yılında  “Büyümek için gelişmeli ve değişmeliyiz. Bunu göz önünde bulundurarak, geleneksel Victoria’s Secret Fashion Show’u yeniden düşünmeye karar verdik diyerek Victoria’s Secret gösterileri iptal edilmişti.

GERİ DÖNÜYORLAR

Şirket tarafından yapılan yeni bir açıklamada ise Victoria’s Secret Fashion Show, sonbaharda yeniden düzenleneceği duyuruldu.

VİCTORİA'S SECRET NASIL KURULDU?

Roy Raymond eşine iç çamaşırı almak için gittiği mağazada kendini hiç rahat hissetmiyor ve diğer erkeklerinde bunu yaparken son derece utandığını görüyor. Bu yaşadığı durum ise onun aklına parlak bir fikir getiriyor. Kendi iç çamaşırı markasını kurmak.

Victoria's Secret Geri Dönüyor

İLK MAĞAZA AÇILDI

Tufts Üniversitesi İşletme ve Stanford mezunu olan Raymond, bu fikrini hayata geçirmek için hemen kolları sıvar ve sermaye yapabilmek için bankadan ve dostlardan para denkleştirip ortaya çıkan 80 bin dolarla 1977’de Stanford Alışveriş Merkezi’nde ilk mağazasını açar.

İSMİ NEREDEN GELİR

Raymond bu mağazayı açar ama kadınlara düz beyaz penye don satmak fikrinden çok daha fazlasını hayal etmektedir. Kraliçe Victoria dönemine ait çok süslü iç çamaşırlarını geri getirmek onun hayalidir. Tasarımlarını da tamamen bunun üzerine kurgular. Markanın ismi de Kraliçe Victoria ve prens Albert’in yatak odası sırlarından gelir ve ‘Victoria’s Secret’ olur.

Victoria's Secret Geri Dönüyor

UTANGAÇ KOCALAR İÇİN BASTIRDI

İlk mağazasını buna uygun olarak Victorian tarzında düzenler ve Vanity, Warner’s gibi ünlü markaların iç çamaşırlarını satmaya başlar. Ayrıca işin kuruluş nedenini de unutmaz ve utangaç kocalar için kataloglar bastırıp, posta ile sipariş almaya başlar. Raymond bu iç görüsüyle o kadar doğru bir iş yapmıştır ki mağaza ilk senesinde 500.000 dolar kar eder.

Victoria's Secret Geri Dönüyor

Sadece 5 yıl sonra 1982 yılında marka seri üretime geçer ve 6 mağaza daha açıp senede 6 milyon dolar ciro yapmaya başlar. Ancak ilk sır burada ortaya çıkar ve Raymond aniden 1985 yılında şirketini Amerikan Limited Grup’a satar. Bu satıştan sonra ise şirket inanılmaz hızlı bir şekilde büyür ve şimdiki haline gelir.

YENİDEN PODYUMA DÖNÜYORLAR

 2019 Yılından beri olmayan Victoria’s Secret Fashion Show Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre; Victoria’s Secret Fashion Show, sonbaharda yeniden düzenlenecek

MUHABİR HABER MERKEZİ

Bakmadan Geçme