• Haberler
  • Gündem
  • UEFA'ya Ateş Püsküren Devlet Bahçeli Merih Demiral'a Sahip Çıktı

UEFA'ya Ateş Püsküren Devlet Bahçeli Merih Demiral'a Sahip Çıktı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, UEFA'nın Merih Demiral kararına sert tepki gösterdi. Peki Devlet Bahçeli Merih Demiral hakkında ne söyledi? Detaylar haberimizde...

UEFA Tarafından milli oyuncu Merih Demiral'a soruşturma açılması Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'iyi küplere bindirdi.

Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, milli yıldıza sahip çıkarken UEFA'ya da tepkisini dile getirdi.

A Milli Takım oyuncularını tebrik eden Bahçeli, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "Dün akşam attığı gol ve oynadığı futbolla milletimizin takdirini ve haklı övgüsünü kazanan Merih Demiral evladımızın, gol sevincini Bozkurt işaretiyle paylaşması anlaşılan içimizde ve dışımızda pek çok hastalıklı çevreyi rahatsız etmiş, bu suretle farklı arayış ve açıklamaların bahanesi olmuştur.

UEFA'NIN İŞTİRAKİ SON DERECE YANLIŞTIR!

Türk ve Türkiye husumeti aşikar olan dahili odakların yanı sıra UEFA’nın da bu şer kervana iştiraki son derece yanlı ve yanlıştır. Merih evladımızın fileleri havalandırmasını müteakiben yaptığı Bozkurt işareti Türk milletinin dünyaya mesajı olup UEFA’nın bu kapsamda soruşturma başlatması hem maksatlı hem de son günlerde tehlikeli şekilde mesafe alan zincirleme provokasyonların bir ara istasyonudur.

SAĞDUYU ÇAĞRISI

UEFA’nın başlattığı soruşturmayı kınamakla birlikte sahadaki mücadelemizin masa başında heder edilmemesi için herkesin, her insanımızın sağduyulu ve soğukkanlı davranması milli bir zarurettir. Her zeminde ülkemizin önünü kesmek, iç huzur ve barış ortamımızı bulandırmak isteyen fırsat düşkünlerinin tahrik ve tacizlerine kapılmamak ortak sorumluluğumuzdur."

Bakmadan Geçme