• Haberler
  • Spor
  • UEFA Merih Demiral'a Ceza Verecek mi? Merih Demiral Kaç Maç Ceza Alacak?

UEFA Merih Demiral'a Ceza Verecek mi? Merih Demiral Kaç Maç Ceza Alacak?

Avusturya maçında attığı goller sonrasındaki gol sevinciyle dünya gündemine oturan A Milli Takım'ın yıldız oyuncusu Merih Demiral Hollanda karşısında forma giyebilecek mi? UEFA tarafından soruşturma başlatılan yıldız oyuncu ceza alacak mı? Kamuoyunun en çok merak ettiği soruların başında yer alıyor. Detaylar haberimizde...

A Milli Futbol Takımımızın EURO 2024 son 16 turu maçında Avusturya’yı 2-1 mağlup ederek çeyrek finale yükselmesinde önemli bir role sahip olan Merih Demiral dünya gündeminden düşmüyor.

Maçta iki gol atarak büyük zaferin mimarlarından olan Merih Demiral'ın, gol sevincinde bozkurt işareti yapması UEFA'yı harekete geçirdi. 

Almanya İçişleri Bakanı'nın şikayeti üzerine UEFA tarafından hakkında soruşturma başlatılan Merih Demiral ceza alma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

Kamuoyunda Merih Demiral’ın, UEFA tarafından ceza alıp almayacağı merak ediliyor.

MERİH DEMİRAL UEFA TARAFINDAN CEZA ALACAK MI? MERİH DEMİRAL HOLLANDA MAÇINDA FORMA GİYEBİLECEK Mİ?

Kritik Hollanda maçı öncesi bir çok oyuncu sarıkart cezalısı olurken Merih Demiral'ın da yaptığı gol sevinci sonrasında ceza alma durumu ortaya çıktı.

Merih Demiral’a, UEFA Disiplin Yönetmeliği'nin 31(4) maddesi uyarınca soruşturma açıldı. İlgili maddeye göre, Merih’e para cezası veya 1 ila 4 maç arasında men cezası gelebilir.

Yıldız oyunca men cezası verilmesi durumunda kritik Hollanda maçında forma giyemeyecek.

Sarı kart cezalısı oyunculara Merih Demiral'ın da eklenmesi durumunda A Milli Takım'ın Hollanda karşısında şansının çok daha azalacağı ifade ediliyor.