Twitch'ten Abonelik Ücretlerine Büyük Zam!

Popüler çevrimiçi yayın hizmeti Twitch, Türkiye'deki kullanıcılarına yönelik abonelik ücretlerinde büyük bir artış yapacağını duyurdu.

Popüler çevrimiçi yayın hizmeti Twitch, Türkiye'deki kullanıcılarına yönelik abonelik ücretlerinde büyük bir artış yapacağını duyurdu. Twitch'in resmi blogunda yer alan bir açıklamaya göre, Türkiye'deki abonelik tarifeleri önemli ölçüde güncellenecek.

2021 yılında Türkiye pazarı için yerel fiyatlandırma stratejisi benimseyen şirket, bu süre zarfında herhangi bir fiyat artışı uygulamamıştı. Ancak, son duyuruya göre abonelik ücretlerinde %340 civarında bir artış yapılacağı belirtildi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, “Yayıncıların artan maliyetlerini ve bazı yerel para birimlerindeki dalgalanmaları dikkate alarak bazı ülkelerde abonelik fiyatlarını güncelliyoruz.” ifadelerine yer verilerek fiyat artışının gerekçeleri açıklığa kavuşturuldu.

Zam ne zamandan itibaren geçerli olacak? 


Bu fiyat güncellemesinin yalnızca masaüstü ve mobil web aracılığıyla gerçekleştirilen abonelik alımlarını etkileyeceği belirtilirken, yeni fiyatlandırmanın 28 Şubat'tan itibaren etkili olacağı kaydedildi.

Kademe   Mevcut Fiyat  Yeni Fiyat (Zamlı)

Kademe 1:  9,90 TL  43,90 TL

Kademe 2: 19,99 TL  87,90 TL

Kademe 3:  49,99 TL 215,90 TL