DOLAR

31.36

EURO

34.0

ALTIN

2101.429

BIST 100

9090.79

Muhabir

FOX TV'nin İsmi NOW TV oldu! İşte İsim Değişikliğinin Sebebi

FOX TV olarak yayın yapan kanalın adı 12 Şubat akşamı itibari ile NOW TV olarak değişti.

Eklenme: 12.02.2024 19:39

FOX TV'nin İsmi NOW TV oldu! İşte İsim Değişikliğinin Sebebi

Dizi, film, program ve haberleriyle Türkiye’nin en çok izlenilen ve en çok sevilen kanallarından FOX, bugünden itibaren yeni ismi NOW ile izleyicisiyle buluşacak. Kanal, 2007 yılından beri seyircileri ile kurduğu güçlü bağı, yayın politikalarından, değerlerinden ve duyarlılığından hiçbir ödün vermeden korumaya devam edecek. Haber bültenleriyle de Türkiye’nin en çok izlenilen kanalları olarak yayın hayatını sürdürecek.

 

NEDEN NOW TV OLDU?

 

RTÜK Üyesi İlhan Taşcı Fox Tv’nin isminin Now Tv olarak değiştirildiğini duyurdu. Taşcı "Fox TV logo değişikliğine gitti artık Now TV oldu. RTÜK değişiklik istemini yerinde bularak onayladı." dedi.

 

FOX Tv'nin adının neden değiştiği ise merak konusu oldu. Fox'un sahibi Disney şirketi FOX'u satın alırken isim hakkını belli bir süreliğine satın almıştı. Bu süre dolduğu için de kanalın ismi Now Tv olarak değişti.

 

FOX TV SATILDI MI?

 

FOX TV'nin satıldığı yönünde çıkan iddialar ise gerçeği yansıtmıyor. Kanalın sahibi ve yönetimi aynı kaldı. Sadece isim ve logo değişikliği yapıldı. Kanalın yeni adı Now TV olarak belirlendi.

 

Now kelime anlamı olarak “şimdi”, “şu anda” , “hemen” anlamlarına geliyor.