Türkiye İşçi Partisi'nden Hatay'da Sürpriz Aday

Siyasi partiler seçim çalışmalarını ve aday belirleme çalışmalarını sürdürüyor. Aday listelerinin 20 Şubat saat 17.00'a kadar Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) teslim edilmesi gerekiyor.

Henüz adaylarını belirlemeyen partiler çalışmalarını hızlandırırken Türkiye İşçi Partisi’nin (TİP) Hatay’da sürpriz bir isme teklif götürdüğü ve adaylığının yarın açıklanacağı siyaset kulislerinde konuşulmaya başladı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve mevcut başkan Lütfü Savaş’a Hatay halkının gösterdiği tepkinin ardından tüm gözler Hatay’a çevrilmişti.

Siyasi partilerin en çok önem verdiği illerden birisi olan Hatay’da CHP, adayın gözden geçirirken AK Parti, Cumhur İttifakı olarak Mehmet Öntürk ile yarışa katılacak.


TİP’ten Hatay İçin Sürpriz İsim


Hatay’daki gelişmelerin ardından TİP’in eski İYİ Partili ve eski futbolcu Gökhan Zan’a teklif götürdüğü ve milli futbolcunun bu teklifi kabul ettiği iddia edildi.

6 Şubat depremlerinin ardından memleketi Hatay'daki çalışmalarıyla takdir kazanan ve ardından İYİ Parti'den milletvekili adayı olan ancak kazanamayan Gökhan Zan'ın yeni bir teklif aldığı ortaya çıktı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından memleketi Hatay'da milyonların sesini duyuran eski Gökhan Zan ve eşi Müge Uzun Zan, adeta Hatay halkının sevgilisi oldu.


Hatay’da gerçekleştirilen 6 Şubat depremlerinin yıldönümünde de Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel ile birlikte Gökhan Zan’a Hatay halkı çok büyük sevgi gösterisinde bulunmuştu.
TİP’in bu sahiplenmeyi değerlendirerek Gökhan Zan’ı büyükşehir belediye başkan adayı olarak açıklamaya hazırlandığı ifade edildi.

Bakmadan Geçme