• Haberler
  • Gündem
  • Türk Telekom Kullanıcılarına Üzücü Haber! Tarifelere Zam Yolda

Türk Telekom Kullanıcılarına Üzücü Haber! Tarifelere Zam Yolda

Türk Telekom, internet tarifelerine 1 Temmuz 2024'ten itibaren geçerli olacak yüzde 14-16 zam yapılacağını açıkladı. Taahhüdü devam eden kullanıcılar zamlardan etkilenmeyecek.

Türk Telekom, internet tarifelerine yapılan zammı internet sitesinden yaptığı açıklamada tarifelere yüzde 14, yüzde 15 ve yüzde 16 oranlarında zam yapılmasına yer verildi. En düşük taahhütsüz ve limitsiz internet paketi olan, bağlantı hızı 12 Mbps’ye kadar internet paketinin fiyatı 650 TL’den 755 TL’ye yükseltildi. En yüksek taahhütsüz ve limitsiz internet paketi olan, bağlantı hızı 1000 Mbps'ye kadar internet paketinin fiyatı ise 1500 TL'den 1720 TL'ye çıkarıldı.  

Yeni tarifeler, 1 Temmuz 2024'ten itibaren geçerli olacak. Taahhüdü devam eden kullanıcılara zam uygulanmayacak. Zamlı tarifeler, taahhütsüz müşteriler ile yeni üye olacak müşteriler için geçerli olacak. 

Türk Telekom’un internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

"1 Temmuz 2024 tarihinden itibaren; Evde/İşte İnternet tarifelerinin liste fiyatı, MEB tarifelerinin liste fiyatı, Yalın/Alo erişim liste fiyatı ve Alo dakika paketlerinin liste fiyatı, Statik IP liste fiyatı ve Tek Seferlik İşlem ücretlerinde (nakil, devir, hat dondurma, hat kapama) güncelleme yapılacaktır.

Bahse konu liste fiyatı güncellemelerinden, sadece taahhütsüz durumda olan müşterilerimiz etkilenecek olup, taahhütlü müşterilerimiz taahhüt süreleri boyunca herhangi bir fiyat değişikliğinden etkilenmeyecektir. Taahhütsüz müşterilerimiz de avantajlı kampanyalarımıza katılarak hiçbir fiyat değişikliğinden etkilenmeden kullanımlarına devam edebilirler."

Bakmadan Geçme