• Haberler
  • Gündem
  • Türk Firma İsrail Bayrağı Üretmedi İsrail'in Gündemine Oturdu

Türk Firma İsrail Bayrağı Üretmedi İsrail'in Gündemine Oturdu

İstanbul'daki büyük bir bayrak fabrikasının, İsrailli müşterisi için İsrail bayrağı üretme talebini reddettiği ifade edildi.

İstanbul'daki büyük bir bayrak fabrikasının, İsrailli müşterisi için İsrail bayrağı üretme talebini reddettiği ifade edildi.

Jerusalem Post'ta yer alan habere göre, Ronnie Miley daha önce bu fabrikadaya sipariş vermişti. Yaklaşık 900 dolar değerinde yeni bir sipariş vermek için fabrikayla iletişime geçen Miley, bu sefer olumsuz yanıt aldı.

Fabrikadaki Suriyeli bir çalışanla Arapça iletişim kurduğunu söyleyen Miley, irtibatta olduğu şahsın kendisine, kararın daha üst düzey bir yetkili tarafından alındığını söylediğini aktardı.

Jerusalem Post: Türkiye, İsrail'e yaptırıma hazırlanıyor

Geçtiğimiz haftalarda İsrail basını, Türkiye'nin Gazze'deki savaş sebebiyle Tel Aviv'e ekonomik yaptırıma hazırlandığını ve İsrail'i ihracat yapılacak ülkeler listesinden çıkardığını öne sürmüştü. Söz konusu iddia Türkiye tarafından doğrulanmasa da yalanlanmadı da. Bu karar çerçevesinde Türkiye'nin, İsrail'le iş tutan şirketlere desteğini keseceği iddia edilmişti.

Üç hafta önceki gelişmeye atıf yapan Jerusalem Post, bu kararın İsrail'le ticaret yapan Türk şirketler üzerine baskı oluşturduğunu yazdı.

Bakmadan Geçme