TFF 2.Lig'de Şike Şoku

Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Salih Demir Geçtiğimiz günde oynanan Ankaraspor ile Nazilli Belediyespor maçında şike iddiası ile TTF'ye çağrıda bulundu

Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Salih Demir, Ankaraspor ile Nazilli Belediyespor arasında oynanan ve golsüz 0-0 sonuçlanan müsabakada şike olduğu iddiaları üzerine Türkiye Futbol Federasyonu’na seslendi. 

"TFF’nin bu maçta şike var mı yok mu karar vermesi lazım"

Bir otelde tribün liderleri ile basın toplantısı düzenleyen Demir, şunları kaydetti:

TFF VAR MI YOK MU KARAR VERMESİ LAZIM

"TFF, 'Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçında şike var' diye karar verirse bizim takımımız 2. Lig'de. Ancak yakın zamanda karar vermezse, sezon başladıktan sonra karar verirse hiçbir faydası olmaz. 3. Lig'de mücadele vermeye devam ederiz. Bizim 3. Lig'de futbol oynamamız bir kenara TFF’nin bu maçta şike var mı yok mu karar vermesi lazım. 

YÜZDE YÜZ ŞİKE VAR

Türkiye’deki spor kanalları her hafta bunu gündeme getiriyor. Çünkü onlar da maçı izledikten sonra şike yok diyemezler. Ulusal yayın yapan spor kanalları şike iddiası diyor. Dava açılır diye. Ben şike iddiası demiyorum. Burada şike vardır. Yüzde bir değil, yüzde yüz şike vardır.

CEZALARINI ÇEKMESİ LAZIM

TFF’nin hakem ve gözlemci raporları sonrası söz konusu maçta şike olduğuna dair karar vereceğine inandığını söyleyen Demir, "Zonguldak Valiliği izin verirse önümüzdeki pazar günü saat 15.00’te Madenci Anıtı’nda toplanarak üniversite kavşağına kadar yürümek istiyoruz" dedi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın bahis iddialarına yönelik takip yaptığını da sözlerine ekleyen Başkan Demir, "Cumhuriyet Başsavcılığı'nın takip etmesi uzun bir süre olacaktır. Bunun bu sene yansıması olacağını düşünmüyorum. Ama bunların da cezası varsa cezalarını da çekmesini istiyoruz. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na da dilekçemizi vermiş bulunuyoruz. Şu anda takip edilmektedir" ifadelerini kullandı.

MUHABİR

Bakmadan Geçme