DOLAR

31.00

EURO

33.5

ALTIN

2030.038

BIST 100

9294.01

Muhabir

Avrupa Halter Şampiyonası'nda Türk Rüzgarı

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Bulgaristan'da yapılan Avrupa Halter Şampiyonası'nda kadınlar 45 kiloda Avrupa şampiyonu olan Cansu Bektaş ile aynı kiloda Avrupa ikincisi olan Gamze Altun’u yayımladığı mesajla tebrik etti.

Eklenme: 12.02.2024 20:29

Avrupa Halter Şampiyonası'nda Türk Rüzgarı

Avrupa Halter Şampiyonası'nda milli sporcular Cansu Bektaş ve Gamze Altun'dan şampiyonluklar geldi. 

 

AVRUPA REKORUNU KIRDI

 

Aynı kiloda mücadele eden Gamze Altun ise silkmede 92kg ile Avrupa rekoru kırarak altın madalyaya uzanırken, toplamda 157kg ile Avrupa ikinciliğini elde etti.

 

2.KEZ AVRUPA ŞAMPİYONU

 

Cansu Bektaş, koparmada 75kg ile altın, silkmede 88kg gümüş madalya kazanırken toplamda 163kg ile Avrupa rekoru kırarak üst üste 2. kez Avrupa Şampiyonu oldu.

 

 

BAKANDAN TEBRİK


Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Bulgaristan'da yapılan Avrupa Halter Şampiyonası'nda kadınlar 45 kiloda Avrupa şampiyonu olan Cansu Bektaş ile aynı kiloda Avrupa ikincisi olan Gamze Altun için tebrik mesajı yayımladı.
Bakan Dr. Osman Aşkın Bak, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“Bulgaristan’ın Başkenti Sofya'da düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonası'nın ilk gününde gelen haberler bizleri sevindirdi. Kadınlar 45 kiloda 2 altın ve 1 gümüşle Avrupa şampiyonu olan Cansu Bektaş ile aynı kiloda 1 altın ve 1 gümüşle Avrupa ikinciliği elde eden Gamze Altun’u tebrik ediyorum. Rekorlar kırarak madalyaya uzanan milli haltercilerimizin başarılarında emeği olanlara teşekkür ediyorum. Avrupa Halter Şampiyonası'nda podyuma çıkacak sporcularımıza başarılar diliyorum.”