DOLAR

31.00

EURO

33.56

ALTIN

2032.035

BIST 100

9294.01

Muhabir

Zafer Partisi teşkilat başkanları gözaltına alındı

Zafer Partisinin Kayseri İl Başkanı ile Hatay Samandağ kurucu ilçe başkanı gözaltına alındı.

Eklenme: 11.12.2023 20:23

Zafer Partisi teşkilat başkanları gözaltına alındı

Zafer Partisi Kayseri İl Başkanı Avukat Hacı Ali Demirkaya ile Hatay Samandağ Kurucu İlçe Başkanı Suphi Yıldız gözaltına alındı.

Her iki isme de sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla “Halkı kin ve nefrete alenen tahrik etme” ve “Halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma” suçlarından soruşturma açıldığı öğrenildi.
Zafer Partisi Kayseri İl Teşkilatı, İl Başkanı Avukat Hacı Ali Demirkaya'nın gözaltına alınmasına üzerine sosyal medya üzerinden; “İl Başkanımız Hacı Ali Demirkaya gözaltına alınmıştır, Ankara'ya sevki istenmiştir. Savaşa savaşa kazanacağız. Türkçüler ve Türk milliyetçileri yalnız değildir” açıklamasında bulundu.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla teşkilat mensuplarının gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

Özdağ, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "Hatay, Arap toprağıdır diyen imama soruşturma yok. Halkı büyükelçilik basmaya, mağazaları yakmaya, polisleri dövmeye kışkırtanlara soruşturma yok. Ama Hatay/Samandağı’nda yaşayıp selefi örgütlerin tehditleri altında Hatay’ı savunan kurucu ilçe başkanımız Suphi Yıldız ve Kayseri il başkanımız avukat Hacı Ali Demirkaya gözaltına alınıyor. Eğer 'Ümit Özdağ, sığınmacılar konusunda sen de susmaz isen seni tutuklarız' mesajı veriyorsanız, tekrar altını çizeyim: Beni öldürmeden vatan savunmasından alıkoyamaz, susturamazsınız. Atatürk’ün izinde ailemizi ve vatanımızı savunacağız."