DOLAR

31.00

EURO

33.56

ALTIN

2032.035

BIST 100

9294.01

Muhabir

Mansur Yavaş 'İYİ Partiye ihtiyacım yok' dedi mi?

ANKARA Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP'nin Ankara adayı olan Mansur Yavaş'ın, İYİ Parti Genel Merkezi'nde ziyaret ettiği Genel Başkan Meral Akşener'e "Ankara için size ihtiyacım yok" dediği açıklandı.

Eklenme: 11.12.2023 17:58

Mansur Yavaş 'İYİ Partiye ihtiyacım yok' dedi mi?

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i 23 Kasım günü parti genel merkezinde ziyaret etmişti. O ziyaretten morali bozuk bir şekilde çıkan Mansur Yavaş, Akşener'in şiirli eleştirilerine muhatap olmuştu. Mansur Yavaş ile İYİ Parti arasındaki gerilimin nedeni ortaya çıktı.

 

O görüşmede olan İYİ Parti İl Başkanı açıkladı


Mansur Yavaş'ın ziyareti sırsında ne konuşulduğuyla ilgili birçok iddia ortaya atılsa da ne konuşulduğunu İYİ Parti'nin Ankara İl Başkanı Yener Yıldırım açıkladı. Yener Yıldırım bir grup partili ile yaptığı sohbette, Mansur Yavaş'ın ziyareti sırsında neler olduğunu anlattı. 

 

'Bizden talebin ne?' diye soruldu

İYİ Parti Ankara il Başkanı Yıldırım, Mansur Yavaş'ın ziyaret sırasında yeni seçilen CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in selamını getirdiğini belirterek, kendisine 'Ankara için talebin ne?" diye sorulduğunu belirterek şöyle devam etti: 

 

'Ben zaten yüzde 60 oranıyla kazanıyorum'

"Mansur Bey, 'Genel Başkanımızın selamını getirdim' dedi. Ankara için ne diyeceği soruldu, 'Ankara için bir talebim yok, biz zaten yüzde 60 oranıyla kazanıyoruz' dedi ve gitti. Mansur beyin genel başkanımıza söylediği aynen bu... Yani İYİ Parti'ye ihtiyacı olmadığını vurguladı."