DOLAR

31.00

EURO

33.56

ALTIN

2032.035

BIST 100

9294.01

Muhabir

Mangalda kül bırakmayanlar İsrail Cumhurbaşkanı ile bir araya geldi

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki (BAE) BM İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 28. Taraflar Konferansı’nda (COP28) 15 bin sivil Filistin halkını katleden İsrail devletinin Cumhurbaşkanı ile birlikte bir araya gelenlere tepki gösterdi.

Eklenme: 04.12.2023 11:39

Mangalda kül bırakmayanlar İsrail Cumhurbaşkanı ile bir araya geldi

İklim krizine karşı ortaya konulan planların güçlendirilmesi ve somut adımlar atılarak hayata geçirilmesine ilişkin müzakerelerin yapıldığı BM İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 28. Taraflar Konferansı (COP28), BAE’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Bu konferansa İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog’da katıldı. Dubai'de düzenlenen COP28 İklim Zirvesi'ne İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog'un katılmasını gerekçe gösteren İran heyeti, zirveyi terk etme kararı aldı.

Yaşanan bu gelişmelerle ilgili Saadet partili Mahmut Arıkan’da önemli bir paylaşım yaptı. Arıkan, paylaşımında tepki göstererek, “Bir taraftan mangalda kül bırakmayacak şekilde ‘bir gece ansızın gelebiliriz’ şarkısını üst perdeden söyleyenler öbür taraftan iklim toplantısında İsrail Cumhurbaşkanı ile bir araya geldi. Söz ortada iş ortada…” ifadelerini kullandı.