DOLAR

31.00

EURO

33.56

ALTIN

2032.035

BIST 100

9294.01

Muhabir

İYİ Parti'den istifa eden Adnan Beker: 28 Mayıs'ta Tayyip Bey'e oy verdim

İYİ Parti'den istifa eden Ankara Milletvekili Adnan Beker, Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programında yaptığı açıklamada cumhurbaşkanlığını seçimlerinde oyunu Partisinin de içinde bulunduğu Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na değil Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan’dan yana kullandığını söyledi.

Eklenme: 11.12.2023 22:47

İYİ Parti'den istifa eden Adnan Beker: 28 Mayıs'ta Tayyip Bey'e oy verdim

İYİ Parti çatısı altında ülkeye daha fazla katkı sağlayamayacağını düşündüğü için istifa ettiğini belirten Ankara Milletvekili Adnan Beker, istifasının ardından ilk kez Taksim Meydanı'na konuştu. 


“HDP’nin, PKK’nın desteklediği bir ittifak kazanamaz” diyen Beker, şunları söyledi:


Gelmeden Deniz Gürel bana sordu ‘Siz çok çalıştınız neden 1 milletvekili oldu’ dedi ben de dedim ki HDP’nin PKK’nın desteklediği bir ittifak kazanamaz dedim. Ben bunu 16 Mayıs’ta söyledim. Bunu söyledikten sonra özel kalem Esma Hanım iki kere üst üstte aradı, bunu düzeltmem gerektiğini söyledi. Ben de bunu Deniz Bey'e söyledim, sahada gördüğümü söyledim. Bunu düzeltemem dedim. Genel başkanın talebini reddeden bir milletvekiliyim. 1 hafta sonra özel kalem aradı 'AK Parti'ye mi geçiyorsun?' dedi. Bunun üzerine tv100'e geldim 'Allah memleketi korumuş, iyi ki kazanamamışız' dedim. '150 kere Kemal Bey aday olsa kazanamaz' dedim. Vatandaşımız, esnafımız, herkes HDP’nin bu masanın ortasında olduğunu gördü.


28 Mayıs’ta Tayyip Bey’e oy verdim

Tek üzülmeyen bendim. Kemal Bey'e oy vermedim. Oy da istemedim. 14 Mayıs'ta oy kullanmadım, 28 Mayıs'ta Tayyip Bey'e oy verdim.
Partimizde şöyle konular oldu. Milletvekilleri pazarlandı, milletvekilleri para verdi. Bu bizim partimizin her toplantısında konuşulmaya başlandı. Fakat bunu konuşan da Meral Akşener’e kim ne götürüp yalan konuşuyorsa o da kendini savunma durumuna geçti. Ben kendisine gitti ‘Bu konulara girme, kimsenin bir şey dediği yok millet bu konulardan rahatsız oluyor’ dedim. Bu sefer banka hesapları çıktı. Biz TBMM’de otururken Musavvat Bey geldi, Genel Merkez’in bir ihtiyacı varmış milletvekillerinden talebi oldu. ‘Sen şu kadar ver sen şu kadar ver’ dediler. Benden de istendi, ben vermedim.


"Ümit Dikbayır'a yapılan iftiradır"

Ümit Dikbayır ile ilgili taciz konusu çıktı. 4 sene önce güya birini taciz etmiş. Ortada taciz yok, banka hesapları yok. Dikbayır'ın ailesiyle ailecek görüşürüz. Ben hanımının ağladığını gördüm. Sen bunu dediğin gün benim olayım partide bitti. Duydum bunu, gece sabaha kadar uyumadım, sabah namazımı kıldım. 3 saat uyuyup kalkıp oğlumu çağırdım tweet attırıp istifa ettim. Ümit Dikbayır'a yapılan iftiradır. Ben perşembe günü istifa ettim, pazartesi günü Dikbayır'ı disipline verdiler. Dikbayır niye ihraç oldu, konuşmalarından dolayı”