DOLAR

31.36

EURO

34.0

ALTIN

2101.429

BIST 100

9090.79

Muhabir

Gürsel Tekin CHP'den Neden İstifa Etti?

CHP'den önemli görevlerde bulunmuş olan ve bir dönem üst kademelerde söz sahibi olan Gürsel Tekin partiden istifa etti. Gürsel Tekin'in Esenyurt'tan başkan adayı gösterileceği konuşuluyordu.

Eklenme: 13.02.2024 09:33

Gürsel Tekin CHP'den Neden İstifa Etti?

Sosyal medya hesabından istifasını duyuran Gürsel Tekin şu açıklamalarda bulundu:

 

Aziz milletime ve yol arkadaşlarıma,

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin temel ilkeleri tüzük ve programında yer almaktadır.  Ne yazık ki geçen zamanda CHP çağdaş uygarlığı hedefleyen, Türkiye’de iktidar olma ve halka hizmet etme amacına sahip Atatürkçü ve sosyal demokrat bir parti kimliğinden uzaklaştırılmış,

 

♦ Hiçbir objektif koşul, liyakat ve ehliyetin olmadığı, 

♦  Parti içi hemşericilik, gruplaşma, ekipleşme ilişkileri ile makam ve mevkilerin dağıtıldığı, 

♦  Partiye emek veren, partinin iktidar olması için çalışan insanların dışlandığı, 

♦  Türkiye’de iktidar mücadelesi yerine parti içi iktidar mücadelesinin yeğ tutulduğu,

♦  Parti hukukunun ve partimiz emekçilerinin haklarının yok sayıldığı, Genel Merkezin kendi açıkladığı kural ve talimatlara bile uymadığı, parti hukukuna ve açıklamalarına ♦  İdeoloji, ilke veya düşünce ile oluşan yoldaşlık ruhu yerine ahbap - çavuş, eş, dost, akraba ilişkilerinin her düzeyde belirleyici olduğu bir yapı haline dönüşmüştür.

 

Partinin her makamında görev alma onuruna erişmiş, her zaman sokakta, halkın içerisinde Türkiye’de iktidar olmak için çalışmış benim için ortaya çıkan bu tablo acı ve üzüntü vericidir. 

 

Bu sebeple,

 

Gençlik yıllarımdan beri hayatımı adadığım, ilkelerini kalbime mühürlediğim Cumhuriyet Halk Partisi’nden yine inandığım, uğruna yaşadığım ilkeler bunu emrettiği ve mevcut yapıda çalışma imkanım kalmadığı için büyük bir üzüntüyle istifa ediyorum.

Uğruna hayatımı adadığım ilkeler için çalışmaya devam edeceğim.
 
Kamuoyuna saygıyla duyururum.