DOLAR

31.36

EURO

34.0

ALTIN

2101.429

BIST 100

9090.79

Muhabir

CHP’nin 3’ü Büyükşehir 5 İl ve 15 İlçe Adayı Belli Oldu

Listelerin YSK'ya teslim edilmesine bir hafta kala Cumhuriyet Halk Partisi 3'ü büyükşehir olmak üzere 5 il ve 15 ilçe adayını daha belirledi. Aday gösterilmeyen isimlerin istifa ettiği CHP, bir yandan aday krizini çözmeye çalışırken bir yandan da yeni isimleri belirlemeye devam ediyor.

Eklenme: 13.02.2024 12:12

CHP’nin 3’ü Büyükşehir 5 İl ve 15 İlçe Adayı Belli Oldu

31 Mart Yerel Seçimlerine sayılı günler kala Cumhuriyet Halk Partisi'nin Merkez Yönetim Kurulu'nun (MYK) ikinci toplantısının ardından Ordu, Malatya ve Kayseri Büyükşehir Belediyeleri dahil 5 ilin başkan adaylarını belirledi.

CHP’de ayrıca İstanbul'un 10 ilçesinin de aralarında bulunduğu 15 ilçeden çıkaracağı isimlere de karar verildi.

Deprem bölgesi Malatya’yı Veli Ağbaba’ya emanet eden CHP, Çankaya'da Hüseyin Can Güner, Kadıköy'de Mesut Kösedağı Ümraniye’de Aykut Erdoğdu’yu aday gösterdi.

İstanbul’un 10 ilçe adayı şu şekilde belirlendi;

Avcılar: Utku Caner Çaykara
Adalar: Ali Ercan Akpolat
Bakırköy: Ayşegül Ovalıoğlu
Beykoz: Alaattin Köseler
Çekmeköy: Orhan Çerkez
Kadıköy: Mesut Kösedağı
Ümraniye: Aykut Erdoğdu
Sarıyer: Oktay Aksu
Kağıthane: Tonguç Çoban
Esenyurt: Ali Gökmen

Ankara'nın Çankaya ilçesinde Hüseyin Can Güner, Mersin'in Akdeniz ilçesinde Nesibe Teker, Adana Çukurova'da Emrah Kozay, Seyhan'da Oya Tekin, Aydın'ın Didim ilçesinde Hatice Gençay aday gösterildi.

Kars Belediye Başkanlığına Dündar Gültekin, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığına Zekai Sana, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığına Veli Ağbaba, Kayseri Büyükşehir Belediye başkanlığına Murat Molu ve Adıyaman Belediye Başkanlığına Abdurrahman Tutdere aday gösterildi.