DOLAR

31.36

EURO

34.0

ALTIN

2101.429

BIST 100

9090.79

Muhabir

CHP Mansur Yavaş’ın Yerine Kimi Aday Gösterecek?

Yerel seçimler yaklaşırken AK Parti’de olduğu kadar Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) belediye başkan adayları da merak konusu olmaya devam ediyor.

Eklenme: 08.12.2023 15:43

CHP Mansur Yavaş’ın Yerine Kimi Aday Gösterecek?

Özellikle Ankara ve İstanbul’u yeniden AK Partiye kaptırmak istemeyen CHP’de aday belirleme çalışmaları devam ederken Mansur Yavaş’ın yerine alternatif düşünüldüğü iddiaları Ankara gündemine bomba gibi düştü. 


Mansur Yavaş, geçtiğimiz günlerde yeniden aday olduğunu açıklasa da CHP’nin Ankara için başka isimler üzerinde yoğunlaştığı konuşuluyor.


Mansur Yavaş’ın Milliyetçi Hareket Partisi kökenli olması ve şuanda İYİ Parti’ye yakın olduğu iddiaları, İYİ Parti’nin CHP’nin “iş birliği” teklifine “hayır” demesi ve Yavaş’ın CHP Genel Başkanlığı seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’ndan yana tavır takınması gibi nedenlerden dolayı CHP’nin 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimlerde Ankara için Yavaş’ı aday göstermeyeceği konuşuluyor.

CHP Mansur Yavaş’ın karşısına kimi çıkartacak?

Yavaş’ın karşısına güçlü bir aday çıkarma çalışması içerisinde olduğu iddia edilen CHP’nin Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve Fethi Yaşar üzerinde yoğunlaştığı iddialar arasında yer alıyor. Bu isimler arasında ise iki dönemdir Çankaya Belediye Başkanlığı görevini yürüten Alper Taşdelen isminin ön plana çıktığı konuşuluyor.