• Haberler
  • Gündem
  • Sınava Geç Kalan Öğrencilerin İmdadına Polis Ağabeyleri Yetişti

Sınava Geç Kalan Öğrencilerin İmdadına Polis Ağabeyleri Yetişti

Ankara'da, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ikinci oturumu Alan Yeterlilik Testi'ne (AYT) geç kalan öğrenciler, polis ekipleri tarafından okullarına yetiştirildi.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen AYT'ye katılacak adaylar, sabah erken saatlerden itibaren sınav merkezlerinin önünde toplandı.

Adaylar, güvenlik kontrolünden geçirilerek, salonlara alındı. Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde sınava giren adaylardan bazıları, geç kalma telaşı yaşadı.

Sınava Geç Kalan Öğrencilerin İmdadına Polis Ağabeyleri Yetişti

Sınav merkezine bisikletiyle gelen bir aday, son dakikalarda sınava yetişti. Sınava katılanların yakınları da fakülte kapısı önünde dualar okudu.

Saat 10.15'te başlayan AYT için 10.00 itibariyle kapanan kapıların ardından okula başka aday alınmadı. YKS'nin üçüncü oturumu Yabancı Dil Testi ise saat 15.45'te gerçekleştirilecek.

Sınava Geç Kalan Öğrencilerin İmdadına Polis Ağabeyleri Yetişti

Polatlı ilçesinde de YKS'ye geç kalan 4 öğrenci, polis ekipleri tarafından okullarına yetiştirildi. Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, otobüsü kaçıran ve kimliğini evde unutan öğrencileri motosiklet ve polis otosuyla sınav merkezine getirdi. 

Sınava Geç Kalan Öğrencilerin İmdadına Polis Ağabeyleri YetiştiSınava Geç Kalan Öğrencilerin İmdadına Polis Ağabeyleri Yetişti