• Haberler
  • Gündem
  • Sinan Ateş Davasının İlk Duruşması Öncesi Ayşe Ateş'ten Açıklama

Sinan Ateş Davasının İlk Duruşması Öncesi Ayşe Ateş'ten Açıklama

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesine ilişkin davanın ilk duruşması, bugün Ankara'da başlıyor. Ateş'in eşi Ayşe Ateş, duruşma öncesi açıklamalarda bulundu.

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesiyle ilgili açılan davanın ilk duruşması, 1 Temmuz'da Sincan Cezaevi'nde görülmeye başlandı.

Kamuoyunun büyük ilgiyle takip ettiği davanın ilk duruşması öncesi Ateş'in eşi Ayşe Ateş, sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

ADALET İSTİYORUZ

Ateş'in açıklamaları şu şekilde:

"Toplumsal huzurun anahtarını, en tabii hakkımızı, bütün insani haklarımızın güvencesini istiyoruz.

Adalet istiyoruz, adalet!

Hiç kimse bu kadar delil varken cinayeti yalnızca kör bir kayıkçının gördüğüne ikna olmamızı;

Kendini suç işleme özgürlüğüne sahip seçkin kitle zanneden bir kalabalığın “Artık yasa dışı diye bir şey yok, çünkü bize yasa yok” dayatmasını kabullenmemizi beklemesin.

"Vazgeçersem, babalarının katilleri elini kolunu sallayarak sokakta gezmeye devam ederse kızlarımın asla normal bir hayatı olmayacak"

Berrak suyu bulandırmaya, aklımızla alay etmeye kalkmasın.

Yarın iki kızımın bakkaldan sakız alma, parkta, bahçede arkadaşlarıyla oyun oynama, okula yürüyerek gitme özgürlüğünü, insan gibi yaşama hakkını geri almak için vereceğim hukuk mücadelesinin ilk günü.

Biliyorum ki ben vazgeçersem, babalarının katilleri elini kolunu sallayarak sokakta gezmeye devam ederse kızlarımın asla normal bir hayatı olmayacak. Ne çocukluklarını ne de gençliklerini yaşayabilecekler.

Bizi bu mücadelede yalnız bırakmayanlara teşekkür ederim."

 

 

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALTINDA YAŞIYORUM

Duruşmayı izlemek için gelen Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, gazetecilere "Eksik bir iddianame ile yarım bir mahkeme kuruldu. Bizim isteğimiz ayrılan dosyanın hızlıca tamamlanması ve eklenerek, eksiklikler giderilerek yargılamanın yapılması. Suçluların yargılanmasından başka birşey istemiyoruz. Hala gelmeyen deliller var. Mahkemede tüm bunları talep edeceğim. Yoğun güvenlik önlemleri altında yaşıyorum, gerekli haller dışında evden çıkmıyorum. Siyasi parti genel başkanları sağ olsunlar bizi yalnız bırakmayacaklarını açıkladılar" şeklinde konuştu.

Bakmadan Geçme