Siirt Pervari'de Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi

DEM Parti'den Van Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Abdullah Zeydan'ın mazbatasının verilmemesi nedeniyle Van'da başlayan ve birçok ile sıçrayan olaylar devam ediyor. Van ve Bitlis'te gösteri ve yürüyüşler yasaklanırken Siirt'in Pervari ilçesinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Siirt Pervari'de Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

DEM Parti'den Abdullah Zeydan'ın yüzde 55 oy alarak Van Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesine rağmen memnu hakkının geri alınarak mazbatanın AK Partili Abdulahat Arvas'a verilmesine yönelik çıkan olaylar ülke geneline yayılıyor.

Çıkan olayların önüne geçebilmek için tedbirlerini artıran Valilik Siirt'in Pervari ilçesinde sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Siirt Valiliği’nden yapılan açıklamada, Pervari ilçesi ve bağlı tüm köylerde 3 Nisan Çarşamba günü saat 01.00’den itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağının ilan edildiği duyuruldu.

Açıklamada, “İlimize bağlı Pervari ilçe merkezi ve bağlı tüm köylerde, 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunun ilgili maddeleri gereğince; 3 Nisan 2024 tarih ve saat: 01.00’den geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri açısından önem arz etmektedir." ifadelerine yer verildi.

Öte yandan Siirt'te iki grup arasında çıkan silahlı çatışmada, Siirt eski Milletvekili Adayı Lokman Özcan'ın da aralarında bulunduğu Dindar B, Mustafa Ö., Rıdvan N ve bir kişi yaralanmıştı. Yaralılardan Dindar B'nin hayati tehlikesinin bulunduğu bildirilmişti.