• Haberler
  • TV
  • Selahaddin Eyyübi'de Kaplan Kim? Nureddin Zengi'nin Kardeşi Kaplan

Selahaddin Eyyübi'de Kaplan Kim? Nureddin Zengi'nin Kardeşi Kaplan

Selahaddin Eyyübi'de Kaplan Kim? TRT 1'in sevilerek izlenen dizisi Selahaddin Eyyübi dizisinde yeni karakter olarak kadroya giren Mevdud diğer adı ile Kaplan merak edilenlerden oluyor.

Selahaddin'in bin bir zorlukla fethettiği Askalan'a bir anda çöken ve el koyan Sultan Nureddin’in kardeşi Melik Mevdud Selahaddin'in ayağına dolanacak yeni isim oldu.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisine yeni isimler dahil oluyor. Son olarak Bülent Şakrak, "Melik Mevdud" karakteriyle tarihi dizinin kadrosuna katıldı.

NUREDDİN ZENGİ'NİN KAÇ KARDEŞİ VARDI?

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyübi dizisinde daha önce Nusreddin, Nureddin Zengi'nin kardeşi olarak yer almıştı. Nusreddin çevirdiği oyunların bedelini canıyla ödedi. Şimdi ise Nureddin Zengi'nin yeni kardeşi ortaya çıktı. Mevdud isminde bir kardeşi daha diziye dahil oldu.

GERÇEKTE TEK KARDEŞİ VAR!

 

Nureddin Zengi'nin tarihte iki kardeşi bulunuyor. I. Seyfeddin Gazi olarak bilinen Seyfeddin, 1146 ile 1149 yılları arasında Musul emiri. I. İmâdüddin Zengî'nin en büyük oğlu ve Nûreddin Mahmud Zengî'nin ağabeyidir. Diğeri ise Kudbeddin Mevdud'dur ki Musul Beyliği'ni yönetmiş ve Nureddin'den sonra tahta geçmiştir.

MELİK MEVDUD ROLÜNDEKİ BÜLENT ŞAKRAK KİMDİR?

Bülent Şakrak (d. 26 Ağustos 1977, İstanbul), oyuncu ve sunucudur.

26 Ağustos 1977'de İstanbul'da doğan Şakrak tiyatroya 1996 yılında Kartal Sanat İşliği Tiyatrosu'nda gençlik ve çocuk oyunlarında rol alarak başladı. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümüne girdi. Kartal Sanat İşliği Tiyatrosu'nun ardından Müjdat Gezen Sanat Merkezi ve Yayla Sanat Merkezi Tiyatrosu'nda çalışan ve 2004 yılından beri Kent Oyuncuları'nın kadrosunda yer alan oyuncu, grubun sergilediği Ölümüne, 39 Basamak, Kumarbazın Seçimi, Inishmore'lu Yüzbaşı gibi çeşitli oyunlarda rol aldı.

39 Basamak'ta oynamaya devam ederken İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda sahnelenen Tamamen Doluyuz isimli oyunda dış ses olarak yer aldı. Tiyatronun yanı sıra dizilerde de rol alan oyuncu Yılan Hikayesi dizisinde oynadığı Çaycı Avni karakteriyle geniş çevrelerce tanındı. Yine BluTV'de yayınlanan Dudullu Postası dizisinde oynamıştır. Ayrıca, YouTube'da Bülent Şakrak'la Art Niyet isimli program yapmaktadır.

2006 yılında oyuncu Özge Borak ile evlenen Bülent Şakrak 2010 yılında boşandı. 2015 yılında Ceyda Düvenci ile evlendi. Çift 10 Temmuz 2023 günü boşandı. Ceyda Düvenci ile olan evliliğinden Okan Ali isimli bir oğlu bulunmaktadır. Oyuncu Erkan Kolçak Köstendil, Bülent Şakrak'ın akrabasıdır.

Bakmadan Geçme