Şehit Pilotlar Memleketlerine Uğurlandı

Kayseri'deki kaza sonucu hayatını kaybeden Hava Pilot Albaylar Uğur Yıldız ve Gökhan Özen'in naaşları, törenin ardından memleketlerine uğurlandı.

Albaylar Yıldız ve Özen'in Türk bayrağına sarılı naaşları, Kayseri Devlet Hastanesi morgundan alınarak 12'nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığına getirildi.

TÖREN DÜZENLENDİ

Törene, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Garnizon Komutanı ve 2. Hava Bakım Fabrika Müdürü Hava Tuğgeneral Haldun Taşan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hakan Dedebağı, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, belediye başkanları, kaymakamlar, rektörler ve askeri erkan katıldı.

İZMİR'E UĞURLANDILAR

Şehitlerin özgeçmişlerinin okunması ve Kuran-ı Kerim tilaveti sonrasında İl Müftü Vekili Cabir Çelik tarafından dua edildi.

Törenin ardından şehitlerin cenazesi memleketlerine ulaştırılmak üzere askeri uçakla İzmir'e uğurlandı.

Milli Savunma Bakanlığı, dün eğitim için kalkan Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait SF-260D tipi eğitim uçağının Kayseri'deki 12'nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı'nda kaza kırıma uğradığını ve hava pilot albaylar Uğur Yıldız ve Gökhan Özen'in şehit olduğunu açıkladı.

MUHABİR HABER MERKEZİ