Seçimi Kaybedince İftar Çadırını Açmadılar

31 Mart'ta yapılan yerel seçimlerde İstanbul Başta olmak üzere birçok ilde siyasi haritası önemli oranda değişti. Fakat El değiştiren o Belediye seçimi kaybedince iftar çadırını açmadı.

31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde İstanbul’un siyasi haritası önemli oranda değişti. Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı (İBB) seçimlerini Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) adayı Ekrem İmamoğlu açık ara farkla kazandı. CHP, 39 ilçenin bulunduğu İstanbul’da, elindeki ilçe belediyesini sayısını 14’ten 26’ya çıkardı. AKP’nin elindeki ilçe sayısı ise 24’ten 13’e düştü. 

CHP SEÇİMİ KAZANDI AMA..

Muhafazakâr seçmen kitlesi açısından sembolik olan ve ilçe olduğu 2008’den bu yana AKP tarafından yönetilen Sancaktepe de seçimle birlikte yerel yönetimde yerini CHP’ye bıraktı. 


Pazar günü sandık sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte CHP’nin adayı Alper Yeğin yüzde 50,59, AKP’nin adayı Şeyma Döğücü yüzde 41,46 oy aldı. Resmi olmayan sonuçlara göre Yeğin, Sancaktepe’nin yeni belediye başkanı adayı oldu.

SEÇİMDEN SONRA ÇADIRI AÇMADI

24 binin üzerinden oy farklıyla seçimi kaybeden AKP’li Döğücü yönetimindeki Sancaktepe Belediyesi tarafından kurulan iftar çadırı bugün (1 Nisan Pazartesi) açılmadı. Belediye binasının hemen yanında kurulan ve Ramazan’la birlikte günlerdir hizmet veren çadıra gelenler kapıda bariyerleri görünce şaşkınlık yaşadı. 

Mevcut Belediye Başkanı Şeyma Döğücü’nün fotoğraflarının yer aldığı iftar çadırın açılmamasına çevredeki vatandaşlar tepki gösterdi.

RAMAZAN BAŞINDA HERGÜN AÇIKTI

Medyascope’a konuşan bir seçmen, “Şeyma Hanım galiba sadece seçim için çadırı açtı. Oylar bitti çadır gitti. Dükkanı kapatıp gitmiş. Her gelen hayal kırıklığına uğrayıp gidiyor, sadece seçime kadarmış” dedi. Çadırın Ramazan’ın başından bu yana her gün açık olduğunu anlatan seçmen, bugün çadıra gelen herkesin isyan edip gittiğini söyledi. 

Bakmadan Geçme