Prof. Dr. Cem Say Kimdir? Neden Görevden Alındı

Boğaziçi Üniversitesi'nde öğrenciler ve akademik kadronun yönetimle ilgili sorunları gündemden düşmezken, Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Bilgisayar Bilimleri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cem Say, atanan rektör Mehmet Naci İnci tarafından bölüm başkanlığı görevinden alındığını açıkladı.

Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrenciler ve akademik kadronun yönetimle ilgili sorunları gündemden düşmezken, Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Bilgisayar Bilimleri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cem Say, atanan rektör Mehmet Naci İnci tarafından bölüm başkanlığı görevinden alındığını açıkladı.

 

SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

 

 

 


“Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Bilgisayar Bilimleri Anabilim Dalı Başkanlığı görevimden alınmışım.

 

SUÇUM GÖREVİ İYİ YAPMAK

 

Gelen yazı çok ilginç gerçekten. Anladığım kadarıyla 'görevi iyi yapma suçu' işlemişim. Tabii ki bu hukuk dışılığa itiraz edeceğim, işimi iyi yapmaya da devam.

 

CEM SAY KİMDİR?

 

Cem Say 1966 yılında Ankara’da doğdu. TED Ankara kolejinden mezun oldu. 1987 yılında Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Lise okurken TUBİTAK lise bursu aldı. Bilgisayar mühendisliği alanında aynı üniversitede doktorasını yaptı. Doktorasını yaparken TUBITAK doktora bursu aldı.

 

Daha sonra Viyana Dil okulu bursu ve İtalyan Kültür Enstitüsü dil okulu burslarını aldı. Işık, Galatasaray ve Bilgi Üniversitelerinde görev yaptı. 2003 yılında Profesörlüğe yükseldi.Boğaziçi Üniversitesinde Bilgisayar Bilimleri profesörü Cem Say yapay zeka ve kuantum hesaplamalar alanında araştırmalar yapmaktadır. Yazarın 50 Soruda Yapay Zeka isimli bir kitabı bulunmaktadır.

Bakmadan Geçme