• Haberler
  • Gündem
  • Özgür Özel'in Şam ile Görüşme Talebine Yanıt Geldi! Özel, Şam'a Gidiyor

Özgür Özel'in Şam ile Görüşme Talebine Yanıt Geldi! Özel, Şam'a Gidiyor

CHP'li Burhanettin Bulut, Suriye'deki Şam yönetiminin partisinin lideri tarafından Özgür Özel'in görüşme isteğinin kabul edildiğini açıkladı.

Halk TV'de Gözde Şeker'in sunduğu Yeni Bir Sabah isimli programa CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut konuk oldu. Bulut, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in Suriye ziyaretine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Suriyeli sığınmacı krizi ve Suriye'de Türkiye'nin egemenlik alanındaki Süleyman Şah Türbesi'ni hatırlatan Bulut, Özel'in çözüm için ülkeye gideceğini söyledi.

Bulut, Şam yönetimi ile temasa geçtiklerini belirterek ziyarete ilişkin olumlu cevap geldiğini açıkladı. Bulut şöyle konuştu:

"Görüşme niyetine ilişkin bu konuların çözümü, niyet ifadesi karşılık buldu. Bundan sonra sadece şartların olgunlaşması, nerede görüşme hangi tarih bunlar konuşulacak. Biz görüşme talebimizi ilettik Şam'dan da olumlu cevap geldi"

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DA GÖRÜŞME TALEP ETMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın görüşme istediğine ise Şam'dan yanıt gelmedi. Şam, Türkiye'nin Suriye'nin toprak bütünlüğü garantisi vermesi ve güvenlik güçlerinin geri çekmesi gibi taleplerde bulunuyor.