• Haberler
  • Dünya
  • Orta Doğu'da Savaş Büyüyor! İsrail Bir Ülkeye Daha Saldırmak İçin Planı Onayladı

Orta Doğu'da Savaş Büyüyor! İsrail Bir Ülkeye Daha Saldırmak İçin Planı Onayladı

İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) Kuzey Komutanlığı Komutanı Tümgeneral Ori Gordin ve Operasyonlar Direktörlüğü KomutanıTümgeneral Oded Basiuk, Lübnan savaş planlarını onayladı.

Filistin'e aylardır bomba yağdıran ve Gazze Şeridi'nde katliamlarına devam eden İsrail, Orta Doğu'yu kan gölüne çevirmek için harekete geçti.

Gazze'de 37 binden fazla masumu katleden, her türlü uluslararası uyarı ve yaptırıma rağmen katliamlarını durdurmayan İsrail, Orta Doğu'da bir cephe daha açmak için harekete geçti.

LÜBNAN SAVAŞ PLANI ONAYLANDI

Lübnan ve İsrail arasında gerginlik devam ederken, İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) Kuzey Komutanlığı Komutanı Tümgeneral Ori Gordin ve Operasyonlar Direktörlüğü Komutanı Tümgeneral Oded Basiuk, Lübnan savaş planlarını onayladı.
IDF tarafından yapılan açıklamada, generallerin bir değerlendirme yaptığı ve bu değerlendirme sırasında "Lübnan'a bir taarruz için operasyonel planları onayladığı" belirtilerek, generallerin ayrıca "sahadaki kuvvetlerin hazırlık durumunun hızlandırılmasına" ilişkin karar da aldığı aktarıldı.