• Haberler
  • Gündem
  • Ormanları PKK mı Yaktı? Amaç nedir? İşte Detaylar!

Ormanları PKK mı Yaktı? Amaç nedir? İşte Detaylar!

Türkiye genelinde hemen her gün onlarca orman ve anız yangını yaşanıyor. Binlerce hektarlık ormanlık alanın kül olduğu yangınlarla ilgili dikkat çeken detaylar ortaya çıktı. Ormanlar neden yanıyor? Ormanları PKK mı yakıyor? Amaç nedir? Sorularının cevabı haberimizde...

Türkiye'nin dört bir yanından hemen her gün onlarca orman yangını haberleri gelmeye devam ediyor. Havadan ve karadan binlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirilen söndürme ve soğutma çalışmalarına ekipler yetişmekte güçlük çekiyor.

Peki ormanlar neden yanıyor? Ormanlar hava sıcaklıklarından dolayı mı yanıyor? Orman yangınlarında sabotaj var mı? Ormanları PKK terör örgütü mü yakıyor? Kamuoyunun en çok merak ettiği soruların başında yer alıyor.

YERLERİNİN TESPİT EDİLMEMESİ İÇİN YAKIYOR!

Terör örgütü PKK mensupları yerlerinin tespit edilememesi için ormanları ateşe vermeye başlamıştı. Teröristler şimdi de sivillerin canını hiçe sayarak köylerdeki mühimmat depolarını patlatıyor.

Irak'ın kuzeyindeki köylere giren ve sivilleri kalkan yaparak Türk güvenlik güçlerine havan atışı yapan teröristler, yerlerinin tespit edilememesi için ormanları ateşe vermeye başlamıştı.

Her türlü alçakça plana rağmen kaçacak yerleri olmadığını anlayan PKK'lı teröristler, şimdi de Dergele ve Miska köylerindeki mühimmat depolarını havaya uçurdu. Köylülerin hayatını hiçe sayarak köy içindeki mühimmat depolarını patlatan teröristler, Dergele köyünü ise tamamen ateşe verdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri ise masum sivillere, çevreye ve doğaya zarar gelmemesi için operasyonlarına dikkatli şekilde devam ediyor. Konuya ilişkin Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada “Teröristler ne yaparsa yapsın kendilerini bekleyen sondan kurtulamayacak” ifadeleri yer aldı.

Bakmadan Geçme