• Haberler
  • Gündem
  • Ordu Merkezli 5 İlde 2 Ayrı Suç Örgütüne Yönelik KUYU-3 Operasyonu: 30 Kişi Yakalandı

Ordu Merkezli 5 İlde 2 Ayrı Suç Örgütüne Yönelik KUYU-3 Operasyonu: 30 Kişi Yakalandı

İçişleri Bakanı Yerlikaya: 'Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüklerince Ordu, İzmir, Kocaeli, Antalya, Tekirdağ ve Ankara'da 'KUYU-3' operasyonları düzenlendi. 30 şüpheli yakalandı'

İçişleri Bakanlığı elebaşları yurt dışında firari olan 2 ayrı suç örgütüne yönelik operasyon düzenledi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 2 ayrı suç örgütüne yönelik düzenlenen KUYU-3 Operasyonuna ilişkin açıklamada bulundu.

Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"Ordu merkezli 5 ilde Elebaşılığını Ercan Yılmaz’ın (Yurt Dışı Firar), İzmir’de Elebaşılığını Sercan Sayal’ın (Yurt Dışı Firar) yaptığı 2 ayrı Organize Suç Örgütüne yönelik 'KUYU-3' operasyonları düzenlendi. Operasyonlarda organize suç örgütü üyesi 30 şüpheli yakalandı.

Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; hangi büyüklükte olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip, adalete teslim etmeye kararlıyız. Milletimizin duası ve desteğiyle organize suç örgütlerine karşı şafak sökerken de gün batarken de operasyonlarımız kararlılıkla devam edecek. 

Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlüklerince Ordu, İzmir, Kocaeli, Antalya, Tekirdağ ve Ankara’da 'KUYU-3' operasyonları düzenlendi.

Ordu İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu; Ordu merkezli Kocaeli, Antalya, Tekirdağ ve Ankara'da düzenlenen operasyonlarda; iş insanlarını yağmalamak amacıyla tehdit ve silah zoruyla para istedikleri, örgütün, haksız para talebini kabul etmeyen iş insanlarına yönelik motosikletli tetikçileri kullanarak silahlı saldırı düzenledikleri, eğlence mekanlarını zorla ele geçirmek amacıyla işyeri sahiplerine ve çalışanlarına yönelik silahlı eylemler gerçekleştirdikleri tespit edilen organize suç örgütü üyesi 12 şüpheli yakalandı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde; İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele, İstihbarat ve Asayiş Şube Müdürlükleri ile Aliağa, Gaziemir, Güzelbahçe ve Bornova İlçe Emniyet Müdürlüklerince yapılan ortak çalışmalar sonucu İzmir’de düzenlenen operasyonda; İzmir genelinde iş insanlarını yağmalama maksatlı tehditle para istedikleri, örgütün haksız para talebini kabul etmeyen iş insanlarına ait oto galerilere ve benzin istasyonlarına motosikletli tetikçilerle silahlı saldırı düzenledikleri tespit edilen organize suç örgütü üyesi 18 şüpheli yakalandı. 13’ü tutuklandı. 5’i hakkında adli kontrol kararı verildi. Operasyonlar sonucu; 13 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet AK-47 otomatik tüfek ve 3 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığımızı ve operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle" 

Bakmadan Geçme