• Haberler
  • Gündem
  • Olcay Kılavuz'un Sinan Ateş Cinayeti ile İlgisi Var mı?

Olcay Kılavuz'un Sinan Ateş Cinayeti ile İlgisi Var mı?

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in cinayete kurban gitmesinin ardından adı sık sık gündeme gelen ve cinayetle ilgisi olduğu iddia edilen MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Danışmanı Olcay Kılavuz, Türkiye'nin gündeminden düşmeyen cinayetle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Hemen her gün yeni bir gelişmeyle gündeme gelen Sinan Ateş cinayetinde en çok zikredilen isimlerden birisi olan Olcay Kılavuz sonunda suskunluğunu bozdu.

Şüpheli sıfatıyla hakkında işlem başlatıldığı ve adının Sinan Ateş cinayeti dosyasında geçtiği iddialarına çok sert tepki gösteren eski MHP Mersin Milletvekili Kılavuz, kahrolduğunu ve ölüp ölüp dirildiğini belirterek cinayeti "korkunç" ve "alçakça" olarak nitelendirdi.

Kendisine yönelik bir operasyona girişildiğini belirten Kılavuz, Halk TV'den Seyhan Avşar'a yaptığı açıklamada merak edilen sorulara cevap verdi.

BÖYLE BİRŞEYİN İÇERİSİNDE OLSAM KAFAMA SIKARIM

Cinayetle neden ilişkilendirildiğine anlam veremediğini dile getiren Kılavuz, şunları söyledi:

"Her şeyden evvel böyle şerefsiz bir olayın içerisinde bulunacak kadar şerefsiz biri değilim. Böyle bir olayın içerisinde zerre dahlim olsa ben kafama sıkar kendimi öldürürüm. Sinan Ateş için ben de adalet istiyorum. Devletimiz gerekeni yapsın. Bu şerefsizliklerin içerisinde bizim yer bulmamızı çeşitli saldırı, çeşitli ithamlarla bizi bu olaylara çekmek istiyorlar.

EN ÇOK BEN MAĞDUR OLDUM

Bu olaydan en çok üzülen ve en çok mağdur olan kişi benim. Namusum ve şerefimle Ülkü Ocakları gibi bir kurumda uzun yıllar görev yapmış ve kendisinden sonra ülkü ocakları genel başkanlığı yapmış birisinin böylesi menfur bir saldırıya maruz kalmasına ne rızamız olabilir, ne de içinde olabiliriz, ne de böyle bir şey isteriz. Bu çok korkunç bir şey. Hatta alçakça.

OLAYIN AÇIĞA ÇIKMASINI EN ÇOK BEN İSTERİM 

Devlet Bahçeli konuşmalarında Sinan Ateş'ten bahsediyor. Herkesten daha çok bu olayın her yönüyle açığa çıkmasını ben isterim. Zaten olayın olduğu gün memleketim Niğde'deydim. Olaydan birkaç gün önce de öyle. Herkesle alakalı iddialar var. Ama gerçeklere bakmak lazım.

BU İŞİN İÇİNDEKİLERİN ALLAH BELASINI VERSİN

Bu işin içerisindekilerin Allah belasını versin. Benim bu işin önünde, arkasında, sağında, solunda, dolayında olmam mümkün değil.

TETİKÇİYİ EVİNDE SAKLADI MI?

Bunların hepsi yalandan ibaret. Öyle bir şey yok. Suçlu biriyle, suça bulaşmış biriyle temas kurar mısınız? Sinan Ateş için adaletin tecelli etmesini herkesten çok ben isterim. Alnımız ak, başımız dik. Ben kahroluyorum. Ölümden ağır geliyor. Böyle bir olayın içerisinde zerre dahlim olsa ben kafama sıkar kendimi öldürürüm. İfadeye Devlet Bahçeli Bey'de bana yönelik bir saldırı olduğunu biliyor. Bugüne kadar açıklama yapmadım. Kurumsal kimliğimden kaynaklı. Ölüp ölüp diriliyorum. Sinan Ateş'e suikast yapıldı, bana da itibar suikastı yapılıyor. Beni de böyle öldürüyorlar."

OLCAY KILAVUZ KİMDİR?

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş suikastinde ismi gündeme gelen MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Mersin'de 4. sıradan aday olarak gösterildi. Kılavuz 2018 seçimlerinde ise Mersin’den birinci sırada aday gösterilmişti. MHP bir önceki genel seçimde Mersin’den iki milletvekili kazanmıştı.

MHP Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, 30 Aralık 2022'de uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti. Sinan Ateş'in yakın arkadaşlarına kendisinin öldürülmek istendiğinde dair mesajlar ortaya çıkmıştı.

MUHABİR HABER MERKEZİ

Bakmadan Geçme