• Haberler
  • Spor
  • Ne Diyeceği Merak Ediliyordu! Devlet Bahçeli'den UEFA'nın Merih Demiral Karına İlk Yorum

Ne Diyeceği Merak Ediliyordu! Devlet Bahçeli'den UEFA'nın Merih Demiral Karına İlk Yorum

Bahçeli: UEFA'nın, Türkiye-Avusturya futbol müsabakasında attığı golden sonra Bozkurt işaretini haklı gurur ve sevinç içinde paylaşan milli futbolcumuz Merih Demiral'la ilgili aldığı iki maç men cezası, üstelik itiraz yolunun kapatılması tasvibi ve tahammülü imkansız skandal bir karardır. Aynı zamanda ırkçı ve faşizan eğilimlerin UEFA'ya nüfuz etmesi utanç duyulacak bir ilkelliktir.

UEFA Disiplin Komitesi, milli futbolcu Merih Demiral'a Avusturya maçında yaptığı bozkurt işareti nedeniyle 2 müsabakadan men cezası verdi.

A Milli Takım, Cumartesi günü oynanacak kritik Hollanda maçına Merih Demiral'dan yoksun çıkacak. Karar, Türkiye'de derin bir üzüntü ve tepkiyle karşılanırken tepkilerin de ardı arkası kesilmiyor.

Merih Demiral'ın yaptığı bozkurt hareketinden sonra ilk sahip çıkan isim olan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla ceza kararına tepki gösterdi.

Bahçeli açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"UEFA’nın, Türkiye-Avusturya futbol müsabakasında attığı golden sonra Bozkurt işaretini haklı gurur ve sevinç içinde paylaşan Milli Futbolcumuz Merih Demiral’la ilgili aldığı iki maç men cezası, üstelik itiraz yolunun kapatılması tasvibi ve tahammülü imkansız skandal bir karardır. Aynı zamanda ırkçı ve faşizan eğilimlerin UEFA’ya nüfuz etmesi utanç duyulacak bir ilkelliktir. Bozkurt simgesi Türklüğün varoluşsal onuru, geçmişle geleceği buluşturan ortak değeridir. Nitekim bu değere hazımsızlık gösterilmesi Türk milletine beslenen iflah olmaz husumetin ve Türk tarihini karalama rezilliğinin iğrenç bir tezahürüdür.

UEFA NEFRETİNİ GİZLEYEMEDİ!

UEFA, bazı ülkelerin futbolcularıyla ilgili verdiği benzeri kararlarda oldukça geniş görüşlü ve hoş görülü yaklaşmasına rağmen sırayı bir Türk futbolcu aldığında nefretini gizleyememiştir. Dünya futboluna kara bir leke sürülmüş, 2024 Avrupa Şampiyonası’na gölge düşmüştür. Ancak çılgın Türkler her engeli aşacak azim ve inançtadır. A Milli Futbol Takımımızın arkasında 85 milyon Türk vatandaşı dua, destek ve tezahüratıyla ayaktadır. Geldiğimiz bu aşamada Türk milletinin tarihi mirasına apaçık saygısızlık yapan UEFA, bahse konu ayıplı kararını geri almadan A Milli Futbol Takımımızın Hollanda karşılaşmasına çıkmaması ve bir hak olan demokratik protestosunu bu şekilde göstermesi ahlaki ve milli nitelikli bir beklentidir.

HOLLANDA MAÇINA ÇIKMASIN!

UEFA laçka kararından vazgeçmezse Hollanda’nın sahada tek başına bırakılması ve A Milli Futbol Takımımızın Türkiye’ye dönüşü milli haysiyetimize en uygun seçenek olacaktır. Boyun eğerek, taviz verilerek, teslim olarak kazanılacak bir başarı her manada hezimet ve zilletin makyajlanmasıdır. Merih evladımızın ve bütün milli futbolcularımızın sonuna kadar yanındayız. Biriz, beraberiz, hep birlikte Türkiye’yiz, Türk milletiyiz."

Bakmadan Geçme