• Haberler
  • Gündem
  • Muğla'da Korkutan Deprem! Çevre İllerden de Hissedildi

Muğla'da Korkutan Deprem! Çevre İllerden de Hissedildi

Muğla'nın Marmaris ilçesinde saat 12.11'de 4.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Çevre illerde de hissedilen sarsıntı yüzeyden 6.89 km derinlikte yaşandı.

2 gün önce Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında 4,1 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiş, bölgedekiler korku yaşamıştı. Aynı kentten bugün bir deprem haberi daha geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan (AFAD) yapılan açıklamaya göre, Muğla'da saat 12.11'de 4,4 büyüklüğünde sarsıntı oldu. Merkez üssü Marmaris ilçesi olan deprem 6,89 kilometre derinlikte meydana geldi. Sarsıntı çevre illerde de hissedildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da sosyal medya hesabından depremle ilgili açıklama yaptı.

OLUMSUZ BİR DURUM YOK!

Yerlikaya, "Muğla ili Marmaris ilçesinde 4,4 büyüklüğünde meydana gelen depremle ilgili olarak AFAD ve kurumlarımızın tüm ekipleri saha taramalarına başlamıştır. An itibari ile olumsuz bir durum yoktur. Gelişmeleri takip ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun." ifadelerine yer verdi.

KANDİLLİ DEPREMİN DERİNLİĞİNİ 31.4 OLARAK AÇIKLADI

Öte yandan; Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin derinliğini 31.4 kilometre olarak açıkladı. CNN Türk canlı yayında konuyla ilgili açıklama yapan deprem uzmanı Şükrü Ersoy, "Depremin derinliğiyle ilgili 2 farklı rakam var. Bu depremin değerlendirilmesini etkiler. 31 kilometrede gerçekleştiyse bu bir Muğla depremi bile sayılmaz, sadece yansıma olarak yorumlarız. Derinlik neden bu kadar farklı çıktı bu sorgulanmalı" dedi.

Bakmadan Geçme