• Haberler
  • Dünya
  • MİT Türk Bayrağına Saldıranları Tek Tek Topluyor!

MİT Türk Bayrağına Saldıranları Tek Tek Topluyor!

MİT, Suriye'deki provokasyonlar kapsamında Türk bayrağına saldıran provakatörleri tek tek yakalayıp ay-yıldızlı bayrağımızı öptürerek özür dilettirmeye devam ediyor.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından yürütülen çalışmalar sonucu, Suriye’nin kuzeyindeki Azez ilçesinde Türk bayrağına yönelik provokasyonda yer alan bir kişi daha yakalandı.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, MİT tarafından yürütülen çalışmalar sonucu, Suriye’nin kuzeyindeki Azez ilçesinde protesto gösterileri sırasında Türk bayrağını indirerek yırtan grup içerisinde yer alan bir kişi daha yakalandı.

Suriye Milli Ordusu (SMO) tarafından gözaltına alınan Ali Almohamed Alhac Hasan Hammade, "Yaptıklarım için şerefli Türk halkından özür dilerim" dedi.

MİT daha önce de Türk bayrağına saldıran 2 pravaktörü yakalayıp ay-yıldızlı şanlı bayrağımızı öptürerek özür dilettirmişti.

NE OLMUŞTU?

Kayseri'de Suriye uyruklu bir kişinin Suriyeli küçük bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunmasının ardından çıkan olaylar Suriye'ye sıçramı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin kontrolündeki tüm bölgelerde Suriyeli provakatörler Türk bayraklarına, Türk tırlarına ve Türkiye'ye ait binalara saldırmıştı.