• Haberler
  • Gündem
  • MERCEK-18 İle Kaçak Silah Üretimine Ağır Darbe Vuruldu

MERCEK-18 İle Kaçak Silah Üretimine Ağır Darbe Vuruldu

Batman'da Batman Cumhuriyet Başsavcılığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinesinde Batman İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve KOM Şube Müdürlüklerince yapılan operasyonda yasa dışı silah üretiminin yapıldığı bir imalathaneye MERCEK-18 Operasyonu düzenlendi.

Batmanda yaşa dışı silah üretimi yapılan bir imalathaneye düzenlenen operasyon ile çok sayısa silah yapım malzemesi ve silah parçaları ele geçirildi. Yasa Dışı Silah Kaçakçılığı ve Silah Ticaretine MERCEK-18 ile ağor darbe vuruldu.

4 ŞÜPHELİ YAKALANDI

21 ’inin imalatı tamamlanmış,100’ ü ise imal edilmeye hazır  hale getirilmiş toplam 121 ruhsatsız tabanca ve çeşitli tabanca parçaları yasa dışı silah üretiminin yapıldığı bir silah imalathanesinde ele geçirildi. 4şüpheli yakalandı.

MERVEK-18 İle Kaçak Silah Üretimine Ağır Darbe Vuruldu

YASA DIŞI SİLAH ÜRETİMİNE DARBE VURULDU

Batman Cumhuriyet Başsavcılığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinesinde; Batman İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve KOM Şube Müdürlüklerince yapılan çalışmalar sonucu; “Yasa Dışı Silah Kaçakçılığı ve Silah Ticaretine” yönelik düzenlenene“MERCEK-18” operasyonunda yasa dışı silah üretiminin yapıldığı bir silah imalathanesine operasyon düzenlendi.

MERVEK-18 İle Kaçak Silah Üretimine Ağır Darbe Vuruldu

OPERASYON SONUCU

21 adet ruhsatsız tabanca,155 adet gövde,100 adet üst kapak,116 adet namlu,167 adet şarjör,230 adet kabza kapağı,
Model basımı yapan lazer makinesi,Freze makinesi,Zımpara makinesi, Kaynak makinesi,
Lehim makinesi,Spiral makinesi,Silah sürgüsü taşlama makinesi, Silah boyama küveti ile
Silah yapımında kullanılan muhtelif malzemeler ele geçirildi. 


Batman Cumhuriyet Başsavcılığımızı ve operasyonu gerçekleştiren ıKahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle ????????

 

 

MUHABİR HABER MERKEZİ

Bakmadan Geçme