• Haberler
  • Spor
  • Merih Demiral'a 2 Maç Ceza Verildiği Doğru mu?

Merih Demiral'a 2 Maç Ceza Verildiği Doğru mu?

UEFA'nın Merih Demiral'a 2 maç men cezası verdiği sosyal medyada gündem oldu. Avusturya maçında yaptığı hareket sonrasında Merih gündem olmuştu. Peki Merih'e 2 maç ceza verildiği doğru mu? İşte detaylar:

UEFA, milli futbolcumuz Merih Demiral'a Avusturya maçında Bozkurt işareti yaptığı gerekçesiyle 2 maç ceza verdi.

Alman basınından Bild'in haberine göre; Bozkurt işareti yapan Merih Demiral, turnuvadaki gelecek 2 maçta Türk Milli Takımı ile sahada yer alamayacak.

Habere göre; Merih Demiral'ın hareketini siyasi bir sembol olarak gören UEFA, bu konuda taviz vermeyecek ve Merih Demiral'ı cezalandıracak.

HABER YALANLANDI!

TFF'den açıklama: "Bild Gazetesi kaynak gösterilerek, 'Merih Demiral’a UEFA tarafından 2 maç ceza verildi.' şeklinde yayınlanan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Yarın sabaha kadar savunma süremiz bulunmaktadır."

Yağız Sabuncuoğlu ise; "TFF ve Merih Demiral henüz UEFA'ya savunma vermedi. Yarın sabaha kadar süre verildi. Avukatlar şu anda Merih Demiral'ın savunmasını yazıyor!" ifadelerini kullandı.

SORUŞTURMA AÇILMIŞTI

UEFA, A Milli Futbol Takımı'nın 2024 Avrupa Şampiyonası son 16 turunda Avusturya'yı 2-1 yendiği maçta "uygunsuz davranışlarda bulunduğu iddiasıyla" Merih Demiral ile ilgili soruşturma açtı.

UEFA'dan yapılan açıklamada, "Avusturya ile Türkiye arasında, 2 Temmuz 2024 tarihinde Almanya'nın Leipzig kentinde oynanan 2024 Avrupa Şampiyonası son 16 turu maçında, Türkiye Futbol Federasyonu oyuncusu Merih Demiral'ın uygunsuz davranışlarda bulunduğu iddiasıyla ilgili UEFA Disiplin Yönetmeliği'nin 31(4) maddesi uyarınca soruşturma açılmıştır." denildi.

NELER YAŞANDI?

Turnuvada çeyrek finale yükselen milli takımın Avusturya karşısında iki golünü de kaydeden Merih Demiral, bozkurt işareti yapmıştı.

Bakmadan Geçme