• Haberler
  • Siyaset
  • Kılıçdaroğlu Kobani Kararları Üzerinden Özgür Özel'i Hedef Aldı! Özel'den Cevap Gecikmedi

Kılıçdaroğlu Kobani Kararları Üzerinden Özgür Özel'i Hedef Aldı! Özel'den Cevap Gecikmedi

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, aktif siyasetini sosyal medya üzerinden devam ettirmeye çalışıyor. Kobani davası kararlarını değerlendiren Kılıçdaroğlu, CHP Lideri Özgür Özel'e de gönderme yapmayı ihmal etmedi. Özel'den jet hızında yanıt geldi.

Eski CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kobani davasında verilen kararlara ilişkin sosyal medya hesabından değerlendirmelerde bulundu.

Paylaşımında "Vicdanlarda ve milletimizin nezdinde bu kararların hiçbir hükmü yoktur" diyen Kılıçdaroğlu, selefi CHP Lideri Özgür Özel'i de es geçmedi.

Değerlendirmesinde Özgür Özel'in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gerçekleştirdiği tarihi görüşmeye de atıfta bulunan Kılıçdaroğlu, "Bunun içindir ki dikta rejimleriyle el sıkışılmaz ve sistemin aparatı olunmaz!" ifadelerini kullandı. Özel de, "CHP'nin genel başkanlarının öyle her atılan tweeti üstüne almaması lazım" ifadelerine yer verdi.

MİLLETİN NEZDİNDE HİÇBİR HÜKMÜ YOKTUR

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; "Adalet terazisi bugün bir kez daha kırıldı… Yasama, yürütme ve yargının tek bir adama teslim edildiği her ülkede olduğu gibi bizim ülkemizde de maalesef hak arama kapısı haklıya ve mazluma kapalı, diktatörlerin çıkarlarına ve yakınlarına hizmet eder hale geldi. Hiç kimse unutmasın, bugün verilen bütün kararların geçerliliği otoriter hükümetin iktidar süresi kadardır. Vicdanlarda ve milletimiz nezdinde bu kararların hiçbir hükmü yoktur.

DİKTA REJİMLERİYLE EL SIKIŞILMAZ

Bunun içindir ki dikta rejimleriyle el sıkışılmaz ve sistemin aparatı olunmaz! Bütün bu olanlar normal değildir, vicdani de ahlaki de değildir. Otoriter yönetimle mücadele etmek bu yoldaki tek seçeneğimizdir. Bütün demokratların bu gerçeği görmesi gerekir. Biz pes edersek, milletimizin ensesindeki tokat daha katmerli olur. Unutmayalım: Başka Türkiye yok!" ifadelerine yer verdi.

ÖZEL'DEN JET HIZINDA YANIT

Özgür Özel kendisi Sözcü TV canlı yayınındayken Kılıçdaroğlu'nun yaptığı paylaşıma yanıt verdi. Özgür Özel, "Kelimenin cümlenin bağlamını bilmiyorum. Ama sayın genel başkanın kendi değerlendirmesidir. Hiç üstüme almam. CHP'nin genel başkanlarının öyle her atılan tweeti üstüne almaması lazım." açıklamasında bulundu.

Bakmadan Geçme