• Haberler
  • Gündem
  • Kayseri'deki Taciz Olayında 67 Kişi Gözaltına Alındı

Kayseri'deki Taciz Olayında 67 Kişi Gözaltına Alındı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kayseri'deki cinsel saldırı olayından sonra yaşananlara ilişkin 67 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, dün gece Kayseri Melikgazi Eskişehir Bağları bölgesinde bir Suriyeli kız çocuğunun tacize uğramasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

TACİZCİ YAKALANDI

Yerlikaya, tacizci olarak belirlenen Suriyeli I.A'nın olay yerinde vatandaşlar tarafından yakalanıp güvenlik güçlerine teslim edildiğini ve soruşturmanın başlatıldığını belirtti.

6 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Olayların ardından bölgede toplanan vatandaşların yasa dışı eylemlerde bulunarak Suriyeli şahıslara ait ev, iş yeri ve araçlara zarar verdiklerini ifade eden Yerlikaya, güvenlik güçlerinin müdahalesiyle 67 kişinin gözaltına alındığını aktardı. Kalabalığın gece geç saatlerde dağıldığını ve güvenlik tedbirlerinin devam ettiğini vurguladı.

Ali Yerlikaya'nın açıklaması şu şekilde;

Dün akşam saatlerinde Kayseri, Melikgazi Eskişehir Bağları bölgesinde Suriye uyruklu I.A adlı şahıs, akrabası olan Suriyeli bir kız çocuğunu taciz etmesi üzerine, çevredeki vatandaşlar tarafından yakalanarak güvenlik güçlerine teslim edilmiştir. Konuyla ilgili derhal soruşturma başlatılmıştır. 

Ancak daha sonra vatandaşlarımız bu bölgede toplanmış, insani değerlerimize yakışmayan bir tavırla yasa dışı hareket ederek Suriye uyruklu şahıslara ait ev, iş yeri ve araçlara zarar vermiştir.

Söz konusu eylemlere güvenlik güçlerimizin müdahalesi esnasında 67 şahıs gözaltına alınmıştır. Toplanan kalabalık saat 02.00’dan sonra dağılmıştır.

Türkiye bir hukuk devletidir. Güvenlik güçlerimiz tüm suç ve suçlularla mücadelesini dün olduğu gibi bugün de sürdürmektedir. Yüce Türk Adaleti, suçlulara hak ettikleri cezaları vermektedir. 
 
Halkımızın kamu düzenini, güvenliğini ve insan haklarını gözetmeden çevreye zarar vermesi kabul edilemez.
 
İnancımızda, medeniyet değerlerimizde, Aziz Milletimizin sicilinde olmayan yabancı düşmanlığına müsaade edemeyiz. 
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 

MUHABİR

Bakmadan Geçme