• Haberler
  • Gündem
  • Kadıköy'de Ambulansı Kontrol Eden Kişiler Tutuklandı mı?

Kadıköy'de Ambulansı Kontrol Eden Kişiler Tutuklandı mı?

İstanbul Kadıköy'de siren çalarak acil hasta nakli yapan ambulansın önünü keserek durduran motosikletteki iki kişi, 'Ambulansın içinde hasta olduğuna inanmıyoruz' diyerek nakil olan hastayı görmek istedi. Ambulansı durduran kişilerin tutuklanıp tutuklanmadığı merak konusu oldu. Bu kişiler ne ceza alacak?

Bostancı yan yolda dün saat 15.00 sıralarında meydana gelen olayda, bir belediyeye ait hasta nakil ambulansının önü motosikletli iki kişi tarafından kesildi. Siren çalarak hastaneye hasta yetiştirmeye çalışan ambulans şoförü ile tartışmaya başlayan trafik magandaları “Biz bu ambulansta hasta olduğuna inanmıyoruz" diyerek içerde bulunan hastayı görmek istediler.

AMBULANS ŞÖFÖRÜNÜN ZOR ANLARI

Bir türlü hareket edemeyen ambulans şoförü çaresiz kalarak aracın yan kapısını açarak içerde bulanan hastayı motosikletli iki kişiye göstermek zorunda kaldı. Hastayı gören iki şüpheli ikna olunca olay yerinden ayrıldı.

Kadıköy'de Ambulansı Kontrol Eden Kişiler Tutuklandı mı?

İki trafik magandasının kask takmadıkları dikkat çekti. O anlar ambulans şoförü tarafından cep telefonuyla kayıt altına alındı. Ambulans trafik magandalarının ayrılmasının ardından hareket ederek hastayı hastaneye götürdü.

 

NEDEN AMBULANSI DURDURDULAR?

Trafikte geçiş üstünlüğü olan ve içerisinde acil hastası bulunan bir ambulansı durduran iki magandanın şehir efsanesine inandığı iddia edildi. 

Özellikle büyükşehirlerde bir şehir efsanesi olan "Ambulansla Hızlı Yolculuk" bir çok kişinin ambulanslara yol vermemesine neden olan bir durum. 

TRAFİK MAGANDALARI YAKALANDI MI?

Trafikte acil hasta taşıyan Ambulansı durduran iki trafik magandasının yakalanması ile alakalı çalışmaların sürdüğü belirtilirken, bir çok sosyal medya kullanıcısı yakalanıp en ağır şekilde ceza alması için çağrıda bulundu. 

 

Bakmadan Geçme