• Haberler
  • Gündem
  • Kabine Bugün Toplanıyor! Masada Neler Görüşülecek?

Kabine Bugün Toplanıyor! Masada Neler Görüşülecek?

Milyonlarca emekli ve memurun dikkatleri Kabine Toplantısı'na çevrildi. Kabine, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bir araya gelecek.

Kabine, yaklaşık bir ay aranın ardından yoğun bir gündemle toplanacak. Beştepe'deki toplantıya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlık edecek.

EKONOMİ GÜNDEMİ

 3 Temmuz'da açıklanacak Haziran ayı enflasyon oranıyla birlikte yılın ikinci yarısındaki memur zammı belli olacak. Yaklaşık 16 milyon memur, SSK ve Bağ-Kur emeklisinin zam oranı da belirlenecek.

Toplantıda tasarruf tedbirleri, en düşük emekli aylığına yapılacak artış da masada olacak. Yeni vergi taslağı ve enflasyonla mücadele konusunda da kabine üyelerine bilgi aktarılacak.

Kabinenin diğer bir önemli başlığı da terörle mücadele operasyonları.

Toplantıda 9'uncu Yargı Paketi ile ilgili son durumun da ele alınacak. Bölgesel gelişmeler, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları ve ateşkesin sağlanmasına yönelik adımlar da gündemde olacak.

ERDOĞAN'IN TEMMUZ AYI DİPLOMASİ TRAFİĞİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Temmuz ayında Kazakistan, Azerbaycan ve Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunacak.

İlgili bakanlar, bu temaslarda ele alınması muhtemel konu başlıklarına yönelik çalışmalarını da kabinede anlatacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na atanan Murat Kurum ve Sağlık Bakanlığı'na atanan Profesör Doktor Kemal Memişoğlu da kabine toplantısına katılım sağlayacak.

Bakmadan Geçme